Przyjazny urząd  Tytuł "Euro-Gmina" Tytuł "Samorząd przyjazny oświacie i jej pracownikom" w V edycji rankingu ZNP Lublin

banner e mocni final

Drużyny OSP z Opatkowic najlepsze w Gminie Puławy!

W niedzielę, 22 maja br. na Gminnych Zawodach Sportowo-Pożarniczych swoje umiejętności zaprezentowało 14 drużyn. W rywalizacji uczestniczyło 9 zespołów męskich, 2 kobiece, 3 drużyny młodzieżowe, w tym 1 dziewczęca. Miejscem tegorocznej rywalizacji były malownicze tereny nad brzegiem Wieprza w Skokach.

Zawody tradycyjnie zostały rozegrane w 2 punktowanych konkurencjach. Po zaprezentowaniu musztry drużyny wzięły udział w sztafecie pożarniczej 7x 50 m z przeszkodami. Drugą konkurencją były ćwiczenia bojowe. Konkurencja ta wzbudzała wiele emocji, gdyż od jej sprawnego wykonania zależało ostateczne miejsce w klasyfikacji.

Drugi rok z rzędu prym wiedli strażacy z Opatkowic i Leokadiowa, uzyskując najlepsze wyniki w obu konkurencjach. Ostatecznie po zaciętej walce pierwsze miejsce w kategorii męskich drużyn pożarniczych przypadło druhom z Opatkowic. To już drugi rok z rzędu najlepsza gminna drużyna pożarnicza.

W kategorii kobiecych drużyn pożarniczych najlepszy wynik uzyskała załoga z Opatkowic.

Cieszymy się z udziału w tegorocznych zawodach młodzieżowych drużyn pożarniczych. Były to chłopięca drużyna z Leokadiówa (kategoria do 15 r. ż) oraz chłopięca drużyna z Łęki, a także dziewczęca drużyna z Gołębia.

Nominacje do zawodów powiatowych otrzymała Męska Drużyna Pożarnicza z Opatkowic oraz Kobiece Drużyny z Opatkowic i Dobrosławowa.

Wszystkie drużyny otrzymały dyplomy, zaś najlepsze zespoły puchary i upominki rzeczowe ufundowane przez Urząd Gminy Puławy. Po ciężkim wysiłku na strażaków czekał ciepły, pożywny poczęstunek.

Serdeczne podziękowania i gratulacje wszystkim jednostkom Ochotniczych Straży Pożarnych złożył Pan Wójt Krzysztof Brzeziński - Prezes Zarządu Oddziału Gminnego ZOSP RP w Puławach.

Nad całością imprezy czuwała komisja sędziowska składająca się z funkcjonariuszy Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Puławach, pod przewodnictwem Komendanta Powiatowego - st. bryg. Grzegorza Podhajnego.

Pragniemy złożyć podziękowania zespołowi sędziowskiemu z KP PSP w Puławach za pomoc w przeprowadzeniu zawodów.

Poniżej szczegółowe wyniki tegorocznych zawodów:

Klasyfikacja generalna:

Męskie Drużyny Pożarnicze:

1 miejsce - OSP Opatkowice

2 miejsce - OSP Leokadiów

3 miejsce OSP Łęka

4 miejsce - OSP Bronowice

5 miejsce - OSP Niebrzegów

6 miejsce – OSP Gołąb

7 miejsce - OSP Skoki-Borowa

8 miejsce - OSP Dobrosławów

9 miejsce – OSP Góra Puławska

Kobiece Drużyny Pożarnicze:

1 miejsce - OSP Opatkowice

2 miejsce - OSP Dobrosławów

Chłopięce Młodzieżowe Drużyny Pożarnicze:

MDP Łęka

MDP Leokadiów (kategoria do 15 r. ż)

Dziewczęce Drużyny Pożarnicze:

1 miejsce - MDP Gołąb

Gratulujemy zwycięzcom i cieszymy się z wysokiego poziomu umiejętności druhów z Ochotniczych Straży Pożarnych w naszej gminie.

przystan banner

Jeżeli chcesz być informowany o aktualnościach, zapisz się do newslettera.

500 plus logo MRPiPS
ZASILKI2