Gołębska kolęda przy ognisku

W niedzielę, 8 stycznia 2017 r. w Gołębiu zrodziła się nowa tradycja, związana z obchodami Świąt Bożego Narodzenia. Obecny proboszcz gołębskiej parafii, ks. Jerzy Węzka zorganizował wspólne kolędowanie na skwerze w centrum miejscowości.

Siarczysty mróz nie odstraszył kolędników, których ogrzewała radość wspólnego śpiewu oraz ciepło ogniska, na którym pieczono kiełbaski. Dźwięki kolęd płynęły wprost do szopki bożonarodzeniowej, która od kilku tygodni zdobi centrum Gołębia.