Instagram
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.
Przyjazny urząd  Tytuł "Euro-Gmina" Tytuł "Samorząd przyjazny oświacie i jej pracownikom" w V edycji rankingu ZNP Lublin Inwestor na medal
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.


Wirtualny przewodnik po Gminie Puławy

solary banner

Śpiewny dar serca dla Kubusia i Arturka - charytatywne koncerty w Gminie Puławy

Śpiewny dar serca dla Kubusia i Arturka - charytatywne koncerty w Gminie Puławy

Niedziela, 14 maja 2017 r. w Gminie Puławy upłynęła pod znakiem dobroczynności i przy dźwiękach chóralnego śpiewu. W kościołach parafialnych w Górze Puławskiej i Gołębiu koncertował Chór Kościoła Adwentystów Dnia Siódmego „GLORIA” z Brześcia na Białorusi.

W trakcie koncertów przeprowadzono zbiórkę pieniężną na leczenie i rehabilitację 7-letniego Arturka z Góry Puławskiej, który cierpi na encefalopatię z mimowolnymi ruchami o typie pozapiramidowym oraz 4-letniego Kubusia ze Skoków, który choruje na ostrą białaczkę limfo-blastyczną i przebywa pod opieką oddziału hematologii w Uniwersyteckim Szpitalu Dziecięcym w Lublinie.

Mieszkańcy Gminy Puławy okazali swoje otwarte serca, a podczas obydwu koncertów udało się zgromadzić łącznie 2862,50 zł, 70 euro i 10 rubli.

Chór „Gloria” działa już 40 lat - od 1977 r. a jego obecną dyrygentką jest Pani Olesia Zvorykina. Koncerty poprowadził Pastor Mariusz Maikowski ze Zboru Kościoła Adwentystów Dnia Siódmego w Lublinie.

Składamy serdeczne podziękowania Chórowi „Gloria” za otwarte serca i muzykę, dzięki którym rozpromieniły się serca Arturka, Kubusia i ich najbliższych. Dziękujemy także wszystkim osobom i instytucjom, które przyczyniły się do organizacji wydarzeń, w szczególności Ks. Markowi Kucharskiemu i Ks. Jerzemu Węzce – za udostępnienie świątyń i ekumeniczną otwartość, Pastorowi Mariuszowi Maikowskiemu – za wspaniałe poprowadzenie koncertów, Panu Jakubowi Karpecie oraz Puławskiej Filii Chrześcijańskiej Służby Charytatywnej – za pomoc w zorganizowaniu koncertów i przeprowadzeniu zbiórki pieniężnej, Panu Dariuszowi Seredynowi i Panu Dariuszowi Kosmowskiemu – za przygotowanie instrumentów i nagłośnienia, Pani Walentynie Nowak i „Kobietom z Pasją” Borowa-Skoki – za gościnność i pyszne ciasto.

Media

Czytany 414 razy
bip nowe

truskawka banner na www

POMOC PRAWNA BANNER

przystan banner

ZAGROZENIA BANNER

Mapa Gminy
Logo GOPS
 
banner maly seniorzy