banner e mocni final

Lubelski Dogtrekking w Gminie Puławy - zapraszamy!

Stowarzyszenie „Łapa na Szlaku” zaprasza do udziału w tegorocznej, 7. edycji lubelskiego dogtrekkingu. Najbliższe zawody z cyklu odbędą się 3 czerwca 2017 r. w malowniczych zakątkach prawobrzeżnej części Gminy Puławy.

Dogtrekking czyli wędrowanie z psem to jedna z najprzyjemniejszych form spędzania czasu ze swoim czworonogiem. Ten sport może uprawiać każdy zdrowy pies niezależnie od wielkości czy rasy. Zawody dogtrekkingowe polegają na pokonaniu wyznaczonej trasy w jak najkrótszym czasie. Po drodze wymagane jest zaliczenie punktów kontrolnych. Podczas marszu przewodnik jest przypięty do psa ubranego w szelki za pomocą linki z amortyzatorem. Taki „strój” nie jest obowiązkowy. Dozwolone jest też prowadzenie psa na zwykłej smyczy i w obroży. W tym sporcie wygrana nie jest najważniejsza. Głównie chodzi o dobrą zabawę i aktywne spędzenie czasu na łonie natury. Zawody organizowane są w bardzo malowniczych okolicach. Już dla samych widoków warto się na nie wybrać.(www.lapanaszlaku.pl)

Zawody zostały objęte honorowym patronatem Wójta Gminy Puławy. Więcej szczegółów na stronie internetowej: www.lapanaszlaku.pl

przystan banner

Jeżeli chcesz być informowany o aktualnościach, zapisz się do newslettera.

500 plus logo MRPiPS
ZASILKI2