Przyjazny urząd  Tytuł "Euro-Gmina" Tytuł "Samorząd przyjazny oświacie i jej pracownikom" w V edycji rankingu ZNP Lublin

banner e mocni final

Puławski Powiatowy Dzień Strażaka

fot. Powiat Puławski

We wtorek, 16 maja 2017 r. w Pałacu Czartoryskich odbyły się powiatowe uroczystości Dnia Strażaka. Tegoroczne obchody były wyjątkowe, bowiem zbiegły się z jubileuszem 25. lecia istnienia Państwowej Straży Pożarnej.

- Służba w straży pożarnej to przede wszystkim odpowiedzialność i poświęcenie drugiemu człowiekowi. To także troska o te wartości, które dla każdego człowieka są najcenniejsze – zdrowie, życie oraz dobytek – napisał Wójt Gminy Puławy Pan Krzysztof Brzeziński w liście gratulacyjnym do strażaków.

Puławskie Obchody Dnia Strażaka stały się okazją do wręczenia odznaczeń i wyróżnień. Brązowe Medale za Zasługi dla Pożarnictwa, nadane Uchwałą Prezydium Zarządu Oddziału Wojewódzkiego ZOSP RP, zostały wręczone Wójtowi Panu Krzysztofowi Brzezińskiemu oraz Sekretarzowi Gminy Panu Pawłowi Kamoli. Odznaczenia trafiły także m.in. do mieszkańców naszej gminy, służących w szeregach ZSP Zakładów Azotowych „Puławy” S.A. – Pan Krzysztof Nalewajko i Pan Artur Mizura otrzymali srebrne Medale za Zasługi dla Pożarnictwa, zaś brązowe trafiły do rąk Panów Krzysztofa Szabelskiego i Mirosława Matraszka.

Uroczystościom towarzyszyła wystawa kolekcji kalendarzy strażackich, zgromadzonych przez Pana Piotra Łucjanka przez ćwierćwiecze istnienia PSP.

Jeżeli chcesz być informowany o aktualnościach, zapisz się do newslettera.

500 plus logo MRPiPS
ZASILKI2