Instagram
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.
Przyjazny urząd  Tytuł "Euro-Gmina" Tytuł "Samorząd przyjazny oświacie i jej pracownikom" w V edycji rankingu ZNP Lublin Inwestor na medal
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.


Wirtualny przewodnik po Gminie Puławy

solary banner

Uroczyste otwarcie Muzeum Czartoryskich w Puławach

Uroczyste otwarcie Muzeum Czartoryskich w Puławach

W niedzielę, 14 maja 2017 r. nastąpiło uroczyste otwarcie Muzeum Czartoryskich w Puławach.

Muzeum od początku roku funkcjonuje w nowej strukturze organizacyjno-prawnej, jako samodzielna, samorządowa instytucja kultury. Wcześniej placówka funkcjonowała jako oddział Muzeum Nadwiślańskiego w Kazimierzu Dolnym.

Wydarzenie zgromadziło wielu znamienitych gości ze środowisk kulturalnych, samorządowych, naukowych, oświatowych i społecznych z regionu. Gościem honorowym otwarcia była Księżna Barbara Czartoryska.

W uroczystości wziął udział Wójt Gminy Puławy Krzysztof Brzeziński, który w swoim liście gratulacyjnym pisał m.in. – wkład rodziny książąt Czartoryskich w rozwój kulturalny, naukowy i społeczny naszego regionu jest dziś nieoceniony a ich dziedzictwo, obok niezwykłych walorów przyrodniczo-krajobrazowych, jest największym skarbem, wyróżnikiem i wizytówką puławskiej ziemi. Trudno wręcz wyobrazić sobie jak wyglądałyby dziś Puławy – „Polskie Ateny” i okolice gdyby nie działalność Czartoryskich. Jestem dumny, że także na terenie Gminy Puławy zachowały się pamiątki z czasów świetności rodu, jak przepiękny Kościół parafialny pw. św. Wojciecha, który wznosi się majestatycznie nad moją rodzinną Górą Puławską. Pan Wójt złożył serdeczne życzenia i gratulacje na ręce Pani Honoraty MIelniczenko, pełniącej stanowisko Dyrektora Muzeum.

Wójt skierował także osobiste słowa podziękowania do Księżnej Barbary, której wręczył wyjątkowy upominek – fotografie jednej z ulic 17 i 18 dzielnicy Wiednia, która nosi nazwę „Czartoryski” (Czartoryskigasse).

Wieczór uświetnił niezapomniany koncert kameralny w wykonaniu wybitnych artystów - Alicji Węgorzewskiej i Roberta Grudnia oraz otwarcie stałej wystawy „Ojczyzno, niechaj cię uwiecznię!”.

Czytany 359 razy
bip nowe

truskawka banner na www

POMOC PRAWNA BANNER

przystan banner

ZAGROZENIA BANNER

Mapa Gminy
Logo GOPS
 
banner maly seniorzy