Instagram
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.
Przyjazny urząd  Tytuł "Euro-Gmina" Tytuł "Samorząd przyjazny oświacie i jej pracownikom" w V edycji rankingu ZNP Lublin Inwestor na medal
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.


Wirtualny przewodnik po Gminie Puławy
banner e mocni final

Uroczyste otwarcie nowej siedziby Gminnej Biblioteki Publicznej w Górze Puławskiej

Od lewej: Uruszla Michta - St. Biibliotekarz, Zofia Małek - Dyrektor GBP, Mariola Kozak - Kierownik Filii w Borowej, Henryka Antoniak - Kierownik Filii w Gołębiu, Krzysztof Brzeziński - Wójt Gminy Puławy, Katarzyna Szymańska - Kierownik Filii w Leokadiowie, Teresa Jakubowska - Główna Księgowa GBP
Od lewej: Uruszla Michta - St. Biibliotekarz, Zofia Małek - Dyrektor GBP, Mariola Kozak - Kierownik Filii w Borowej, Henryka Antoniak - Kierownik Filii w Gołębiu, Krzysztof Brzeziński - Wójt Gminy Puławy, Katarzyna Szymańska - Kierownik Filii w Leokadiowie, Teresa Jakubowska - Główna Księgowa GBP
fot. Michał Kramarczyk

Dzień 17 maja 2017 r. zapisze się złotymi literami w historii Gminnej Biblioteki Publicznej i całej Gminy Puławy. Biblioteka – po 26 latach pracy w podziemiach budynku przedszkola w Górze Puławskiej – uroczyście zainaugurowała działalność w nowej siedzibie, która mieści się w nowo wybudowanej części budynku szkolnego.

Uroczystość uświetniło swoją obecnością liczne grono znamienitych gości, w tym m.in. Ks. Marek Kucharki – Proboszcz parafii pw. św. Wojciecha w Górze Puławskiej, Pan Michał Śmich reprezentujący Posła na Sejm RP Pana Krzysztofa Szulowskiego, Pan Tadeusz Sławecki – Dyrektor Wojewódzkiej Biblioteki Publicznej w Lublinie, który przybył w towarzystwie Pani Małgorzaty Pieczykolan – Instruktora WBP, delegacja Samorządu Powiatu Puławskiego w osobach Pani Danuty Smagi – Przewodniczącej Rady Powiatu oraz Pana Bogdana Krześniaka – Radnego Powiatowego, Pani Danuta Szlendak – Dyrektor Powiatowej Biblioteki Publicznej, Pani Eliza Sulima – Dyrektor Miejskiej Biblioteki Publicznej, delegacja Miejsko-Gminnej Biblioteki Publicznej w Poniatowej na czele z Panią Dyrektor Anną Dziaduch, Pan Roman Radzikowski – Wójt Gminy Łaziska, który przybył z Panią Karoliną Suską – Bibliotekarzem Roku 2016 Województwa Lubelskiego, dyrektorzy gminnych placówek oświatowych, pracownicy urzędu gminy i jednostek organizacyjnych, przedstawiciele środowiska twórczego gminy, radni, sołtysi i mieszkańcy.

Jako pierwsza zabrała głos Pani Zofia Małek – Dyrektor GBP, która powitała przybyłych na uroczystość gości. Następnie Ks. Marek Kucharski poprowadził wspólną modlitwę i poświęcił nową siedzibę biblioteki. Kolejnym ważnym punktem było wystąpienie Wójta Gminy Puławy Pana Krzysztofa Brzezińskiego, który podkreślił m.in. jak śmiałym, ale i ważnym wyzwaniem była rozbudowa szkoły i przeniesienie siedziby biblioteki do nowego obiektu. Słowa wójta potwierdził później Dyrektor WBP Pan Tadeusz Sławecki, który wskazał, że nasza biblioteka jest jedną z zaledwie ośmiu na terenie całej Lubelszczyzny, które w tym roku otrzymają nową siedzibę.

Podczas uroczystości nastąpiło symboliczne odkrycie „nowej karty” w historii biblioteki. O jej dotychczasowych dziejach opowiedziała Pani Urszula Michta – Starszy Bibliotekarz, w trakcie swojej prezentacji multimedialnej.

Uroczystość zakończył występ młodzieży z Koła Teatralnego, działającego przy miejscowym gimnazjum. Uczniowie zaprezentowali garść cytatów, sentencji i fragmentów literackich, poświęconych bibliotece.

Czytany 502 razy
bip nowe

truskawka banner na www

POMOC PRAWNA BANNER

przystan banner

ZAGROZENIA BANNER

Mapa Gminy
500 plus logo MRPiPS
ZASILKI2
banner maly seniorzy

za zyciem