Instagram
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.
Przyjazny urząd  Tytuł "Euro-Gmina" Tytuł "Samorząd przyjazny oświacie i jej pracownikom" w V edycji rankingu ZNP Lublin Inwestor na medal
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.


Wirtualny przewodnik po Gminie Puławy

solary banner

Uroczyste otwarcie nowej siedziby Gminnej Biblioteki Publicznej w Górze Puławskiej

Od lewej: Uruszla Michta - St. Biibliotekarz, Zofia Małek - Dyrektor GBP, Mariola Kozak - Kierownik Filii w Borowej, Henryka Antoniak - Kierownik Filii w Gołębiu, Krzysztof Brzeziński - Wójt Gminy Puławy, Katarzyna Szymańska - Kierownik Filii w Leokadiowie, Teresa Jakubowska - Główna Księgowa GBP
Od lewej: Uruszla Michta - St. Biibliotekarz, Zofia Małek - Dyrektor GBP, Mariola Kozak - Kierownik Filii w Borowej, Henryka Antoniak - Kierownik Filii w Gołębiu, Krzysztof Brzeziński - Wójt Gminy Puławy, Katarzyna Szymańska - Kierownik Filii w Leokadiowie, Teresa Jakubowska - Główna Księgowa GBP
fot. Michał Kramarczyk

Dzień 17 maja 2017 r. zapisze się złotymi literami w historii Gminnej Biblioteki Publicznej i całej Gminy Puławy. Biblioteka – po 26 latach pracy w podziemiach budynku przedszkola w Górze Puławskiej – uroczyście zainaugurowała działalność w nowej siedzibie, która mieści się w nowo wybudowanej części budynku szkolnego.

Uroczystość uświetniło swoją obecnością liczne grono znamienitych gości, w tym m.in. Ks. Marek Kucharki – Proboszcz parafii pw. św. Wojciecha w Górze Puławskiej, Pan Michał Śmich reprezentujący Posła na Sejm RP Pana Krzysztofa Szulowskiego, Pan Tadeusz Sławecki – Dyrektor Wojewódzkiej Biblioteki Publicznej w Lublinie, który przybył w towarzystwie Pani Małgorzaty Pieczykolan – Instruktora WBP, delegacja Samorządu Powiatu Puławskiego w osobach Pani Danuty Smagi – Przewodniczącej Rady Powiatu oraz Pana Bogdana Krześniaka – Radnego Powiatowego, Pani Danuta Szlendak – Dyrektor Powiatowej Biblioteki Publicznej, Pani Eliza Sulima – Dyrektor Miejskiej Biblioteki Publicznej, delegacja Miejsko-Gminnej Biblioteki Publicznej w Poniatowej na czele z Panią Dyrektor Anną Dziaduch, Pan Roman Radzikowski – Wójt Gminy Łaziska, który przybył z Panią Karoliną Suską – Bibliotekarzem Roku 2016 Województwa Lubelskiego, dyrektorzy gminnych placówek oświatowych, pracownicy urzędu gminy i jednostek organizacyjnych, przedstawiciele środowiska twórczego gminy, radni, sołtysi i mieszkańcy.

Jako pierwsza zabrała głos Pani Zofia Małek – Dyrektor GBP, która powitała przybyłych na uroczystość gości. Następnie Ks. Marek Kucharski poprowadził wspólną modlitwę i poświęcił nową siedzibę biblioteki. Kolejnym ważnym punktem było wystąpienie Wójta Gminy Puławy Pana Krzysztofa Brzezińskiego, który podkreślił m.in. jak śmiałym, ale i ważnym wyzwaniem była rozbudowa szkoły i przeniesienie siedziby biblioteki do nowego obiektu. Słowa wójta potwierdził później Dyrektor WBP Pan Tadeusz Sławecki, który wskazał, że nasza biblioteka jest jedną z zaledwie ośmiu na terenie całej Lubelszczyzny, które w tym roku otrzymają nową siedzibę.

Podczas uroczystości nastąpiło symboliczne odkrycie „nowej karty” w historii biblioteki. O jej dotychczasowych dziejach opowiedziała Pani Urszula Michta – Starszy Bibliotekarz, w trakcie swojej prezentacji multimedialnej.

Uroczystość zakończył występ młodzieży z Koła Teatralnego, działającego przy miejscowym gimnazjum. Uczniowie zaprezentowali garść cytatów, sentencji i fragmentów literackich, poświęconych bibliotece.

Czytany 589 razy
bip nowe

truskawka banner na www

POMOC PRAWNA BANNER

przystan banner

ZAGROZENIA BANNER

Mapa Gminy
Logo GOPS
 
banner maly seniorzy