banner e mocni final

Ogólnopolski szlak kaplic loretańskich

Domek Loretański w Gołębiu jest jedną z 20 polskich kaplic loretańskich, będącą pozostałością po rozwijającym się XVII wieku kulcie loretańskim. Stowarzyszenie Rozwoju i Współpracy Wsi Moszczanka i Skrzebowa zrealizowało projekt pn. „Nasze Loreto – ogólnopolski szlak kaplic loretańskich”, w ramach którego przeprowadzono badania na temat tych obiektów. W efekcie powstała m.in. strona internetowa www.loreto.osw.pl, która opisuje wszystkie obiekty loretańskie w Polsce, w tym także nasz, gołębski. Zapraszamy i polecamy!

przystan banner

Jeżeli chcesz być informowany o aktualnościach, zapisz się do newslettera.

500 plus logo MRPiPS
ZASILKI2