banner e mocni final

Nagrody Starosty Powiatu Puławskiego dla mieszkańców Gminy Puławy

W piątkowe popołudnie, 24 listopada 2017 r. odbyła się uroczystość XVII Powiatowego Dnia Kultury. Jak corocznie, głównym punktem programu obchodów święta kultury było wręczenie Dorocznych Nagród Starosty Puławskiego w Dziedzinie Kultury. Z wielką radością przyjęliśmy informację, że wśród tegorocznych laureatów znalazły się osoby i organizacje z terenu Gminy Puławy. Zwycięzcy zostali docenieni za kultywowanie wartości dziedzictwa lokalnego w powiecie oraz aktywność w dziedzinie kultury i sztuki. Indywidualne wyróżnienia otrzymały Pani Marzena Romańczuk oraz Pani Agnieszka Capała, zaś w obszarze organizacji Zespół Teatralno-Muzyczny „Aplauz” oraz Zespół „Cyganeria”. W części artystycznej zaprezentował się m.in. młody, uzdolniony akordeonista z Klikawy – Bartek Lipski.

Pani Marzena Romańczuk to poetka, redaktor Kwartalnika Literacko Artystycznego „Metafora”. Promuje dokonania artystów i twórców z Lubelszczyzny. Współpracuje z Młodzieżowym Domem Kultury i Biblioteką Powiatową. Wydała sześć tomików poezji, publikuje teksty i recenzje literackie.

Pani Agnieszka Capała wykonuje rękodzieło artystyczne, tworzy z papieru, bibuły i wikliny. Aktywnie włącza się w organizację lokalnych festynów i wydarzeń kulturalnych. Swoje umiejętności przekazuje innym na warsztatach artystycznych.

Zespół Teatralno-Muzyczny „Aplauz” powstała w 2009 r. przy Szkole Podstawowej i Gimnazjum w Gołębiu. Jest laureatem wojewódzkich i ogólnopolskich festiwali. Zespół aktywnie uczestniczy w akcjach charytatywnych na rzecz Puławskiego Hospicjum oraz dla osób samotnych. Reprezentuje gminę na Dożynkach Powiatowych. Brał także udział w Nocy Muzeum zorganizowanej przez Muzeum Lotnictwa w Dęblinie.

Zespół „Cyganeria” działa przy Towarzystwie Przyjaciół Góry Puławskiej. Zespół występuje z repertuarem muzyki romskiej. Za pracę na polu artystycznym Zespół w 2014 r. otrzymał Certyfikat Produktu Lokalnego. W tym roku grupa zdobyła I miejsce w VI Międzynarodowym Konkursie Europy Wschodniej w tańcu orientalnym.

Wszystkim nagrodzonym składamy serdeczne gratulacje i podziękowania za wspaniałą promocję Gminy Puławy

przystan banner

Jeżeli chcesz być informowany o aktualnościach, zapisz się do newslettera.

500 plus logo MRPiPS
ZASILKI2