banner e mocni final

Podsumowanie akcji "Pomóż Dzieciom Przetrwać Zimę 2017" w Gminie Puławy

Gmina Puławy wzięła udział w ogólnopolskiej akcji „Pomóż Dzieciom Przetrwać Zimę”, która została przeprowadzona w dniu 26 listopada 2017 r., w godz. 10.00- 15.00.

Na terenie Gminy Puławy powstały cztery sztaby:

• sztab nr 57/2017 przy Gminnym Ośrodku Pomocy Społecznej w Puławach,
  • sztab nr 87/2017 przy Publicznym Gimnazjum w Gołębiu,
  • sztab nr 89/2017 przy Szkole Podstawowej w Gołębiu,
  • sztab nr 167/2017 przy Gminnym Przedszkolu w Gołębiu.

Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej dokonał zbiórki przy współudziale wolontariuszy z następujących szkół:

• Szkoły Podstawowej w Zarzeczu- udział w akcji wzięło trzech nauczycieli oraz ośmioro dzieci,
  • Szkoły Podstawowej w Górze Puławskiej - udział w akcji wzięło trzech nauczycieli oraz czternaścioro dzieci,
  • Szkoły Podstawowej w Gołębiu – udział w akcji wziął jeden nauczyciel i dziewięcioro dzieci,
  • Publicznego Gimnazjum w Zarzeczu - udział w akcji wzięło dwóch nauczycieli oraz ośmioro dzieci,
  • Publicznego Gimnazjum w Górze Puławskiej – udział w akcji wzięło dwóch nauczycieli i pięcioro dzieci,
  • Publicznego Gimnazjum w Gołębiu - udział w akcji wzięło dwóch nauczycieli i osiemnaścioro dzieci.

Zbiórki były prowadzone na terenie Gminy Puławy i Miasta Puławy. Sklepy, które umożliwiły przeprowadzenie tegorocznej zbiórki to:

• Supermarket „Stokrotka”, ul. Centralna 11 - zbiórkę przeprowadzili wolontariusze z Publicznego Gimnazjum w Zarzeczu,
  • Supermarket „Stokrotka”, ul. Parkowa 3, Góra Puławska – zbiórkę przeprowadzili wolontariusze ze Szkoły Podstawowej w Górze Puławskiej,
  • Delikatesy „Jędruś”, ul. Radomska 18, Góra Puławska – zbiórkę przeprowadzili wolontariusze ze Szkoły Podstawowej w Zarzeczu,
  • „AJG Uniwersam Grabczak” ul. Radomska 8, Góra Puławska - zbiórkę przeprowadzili wolontariusze z Publicznego Gimnazjum w Górze Puławskiej,
  • Sklep „Groszek” ul. Puławska 8a, Gołąb - zbiórkę przeprowadzili wolontariusze ze Szkoły Podstawowej w Gołębiu.
  • Sklep Spożywczo–Przemysłowy, ul. Puławska 21a, Gołąb – zbiórkę przeprowadzili wolontariusze z Publicznego Gimnazjum w Gołębiu.

W dniach od 23 do 30 listopada 2017 r. była prowadzona zbiórka stacjonarna w czterech szkołach na terenie Gminy Puławy: w Szkole Podstawowej w Leokadiowie, Szkole Podstawowej w Opatkowicach, Szkole Podstawowej w Bronowicach, Szkole Podstawowej w Górze Puławskiej oraz Szkole Podstawowej w Borowej.

Podczas zbiórki udało się łącznie zgromadzić około 800 kg pomocy rzeczowej, w tym żywności długoterminowej, środków czystość, higieny osobistej, zabawek oraz artykułów żywnościowych. Wszystkie artykuły zostały przekazane do Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Puławach z których przygotowano około 60 paczek dla rodzin.

przystan banner

Jeżeli chcesz być informowany o aktualnościach, zapisz się do newslettera.

500 plus logo MRPiPS
ZASILKI2