Gwiazdkowy prezent dla druhów-ochotników z Góry Puławskiej

Tak w pełnej krasie prezentuje się nowy, średni samochód ratowniczo-gaśniczy MAN TGM 18.340 4X4 BB, zakupiony przez Gminę Puławy dla druhów-ochotników z Góry Puławskiej.

Zakup pojazdu został zrealizowany w ramach partnerskiego projektu, dofinansowanego ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach RPO WL 2014-2020. Całkowity koszt wyniósł nieco ponad 760 tys. zł, z czego dofinansowanie stanowiła kwota ok. 442 tys. zł.

MAN dla  strażaków z Góry Puławskiej to kolejny z samochodów pożarniczych, zakupionych dla gminnych jednostek OSP w ostatnich latach. W tym roku druhowie z Kowali otrzymali nowy, lekki samochód marki Opel Movano. Przed dwoma laty podobny Opel Movano zasilił druhów z OSP w Bronowicach, wcześniej nowego Forda Transita otrzymała jednostka w Łęce. Średni samochód ratowniczo-gaśniczy marki Renault służy od pięciu lat w OSP w Gołębiu, a strażacy z Niebrzegowa otrzymali pojazd Jelcz/Star, pozyskany z ZSP Zakładów Azotowych „Puławy”.