Instagram
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.
Przyjazny urząd  Tytuł "Euro-Gmina" Tytuł "Samorząd przyjazny oświacie i jej pracownikom" w V edycji rankingu ZNP Lublin Inwestor na medal
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.


Wirtualny przewodnik po Gminie Puławy

solary banner

Plantatorzy z Gminy Puławy bogatsi o wiedzę - szkolenie w Zarzeczu

Plantatorzy z Gminy Puławy bogatsi o wiedzę - szkolenie w Zarzeczu
fot. LODR w Końskowoli

W dniu 30 stycznia 2018 r. w Szkole Podstawowej w Zarzeczu już po raz kolejny odbyło się szkolenie powiatowe, zorganizowane przez Lubelski Ośrodek Doradztwa Rolniczego w Końskowoli. Tematem spotkania były „Nowości technologiczne  w uprawie truskawek. W szkoleniu wzięło udział  80 osób – podobnie jak w latach ubiegłych cieszyło się dużym zainteresowaniem.

Pierwszy wykład  przeprowadziła Pani Alicja Pawlak-Zdziechowska - główny specjalista ds. ogrodnictwa LODR w Końskowoli, specjalizujący się w uprawie truskawek i malin. Omówiła ona problemy w uprawie truskawek oraz zaproponowała program ochrony na bieżący rok. Następnie Pan dr Andrzej Grenda z firmy Yara Polska przedstawił zagadnienia dotyczące prawidłowego terminu nawożenia doglebowego i dolistnego w kontekście wielkości oraz jakości plonu owoców truskawek.

Druga część szkolenia była poświęcona ochronie truskawek przed szkodnikami. Pełną gamę środków ochrony oraz ich zastosowanie zaprezentował Pan Bartłomiej Sobaszek z firmy Arysta Life. Już po raz drugi na spotkaniu z plantatorami  do współpracy zaprosiła Pani Renata Niemiec z firmy Materne Polska w Łopatkach, która zachęcała do uprawy truskawek odmiany Senga Sengana. Następnie firma PHU PUCH pozwoliła zapoznać się ze swoimi produktami głównie opakowaniami przedłużającymi świeżość owoców.

Tekst: Grzegorz Sijka

Czytany 368 razy
bip nowe
 
obrady banner

POMOC PRAWNA BANNER

ZAGROZENIA BANNER

Mapa Gminy
Logo GOPS
 
banner maly seniorzy
 
dobry start