banner e mocni final

Sto milionów złotych na rozwój działalności gospodarczych

Polska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości dofinansuje rozwój międzynarodowy mikro, małych i średnich przedsiębiorstw, W dniu 27 lutego 2018 r.  rusza nabór wniosków. Pula środków na konkurs wynosi 100 000 000 złotych. Jeden przedsiębiorca może pozyskać 800 000 zł dotacji.

Jakie projekty mogą uzyskać dofinansowanie?

W ramach naboru dofinansowaniu podlegają projekty obejmujące kompleksowe, indywidualne, profilowane pod odbiorcę działania związane z opracowaniem i przygotowaniem do wdrożenia nowego modelu biznesowego związanego z wejściem na rynki zagraniczne działalności wnioskodawcy.

Co można sfinansować?

Koszty w zakresie opracowania i przygotowania do wdrożenia nowego modelu biznesowego związanego z wyjściem na rynki zagraniczne obejmujące:

1) koszty usług doradczych świadczonych przez doradców zewnętrznych, dotyczących opracowania i wdrożenia  nowego modelu biznesowego związanego z wejściem na rynki zagraniczne.

2) koszty udziału w międzynarodowych targach, wystawach lub misjach gospodarczych, o łącznej wartości nie przekraczającej 49% kosztów kwalifikowalnych projektu;

3) koszty zakupu wartości niematerialnych i prawnych w formie autorskich praw majątkowych lub licencji, związanych z nabyciem oprogramowania niezbędnego do automatyzacji procesów biznesowych w związku z przygotowaniem do internacjonalizacji działalności oraz doradztwo z tym związane.

Kto może otrzymać?

O dofinansowanie mogą ubiegać się firmy spełniające kryteria mikroprzedsiębiorcy, małego lub średniego przedsiębiorcy prowadzący działalność gospodarczą na terytorium Polski Wschodniej, tj. na obszarze województw warmińsko-mazurskiego, podlaskiego, świętokrzyskiego, lubelskiego, podkarpackiego, zarejestrowane co najmniej od 12 miesięcy.

Maksymalna poziom dofinansowanie dla firmy wynosi 85 % kosztów projektu.

Szczegółowe informacje dotyczące naboru można znaleźć na stronach internetowych:

przystan banner

500 plus logo MRPiPS