banner e mocni final

Zapraszamy do Gołębia na Europejskie Dni Dziedzictwa 2013

Program Europejskich Dni Dziedzictwa w Gołębiu - 14-15 września 2013 r.

14 września/sobota/ godz. 14,00
- Msza św. w kościele parafialnym w Gołębiu w intencji poległych w 70. Rocznicę Wielkiej Akcji Wysadzenia Pociągu Amunicyjnego przez Bataliony Chłopskie Obwodu I Puławy
- Uroczystości pod pomnikiem na Stacji Kolejowej w Gołębiu

14 września/sobota/ godz. 17.00 /GOK w Gołębiu/
- Otwarcie wystaw:
1. „Wydarzenia – ludzie – tradycje" – wystawa fotografii
2. „Wojsko polskie w okresie II wojny światowej" - gazety wojenne i Symbole Polski.

Godz. 18.30 / kościół parafialny w Gołębiu/
„Od Konfederacji Barskiej do Powstania Warszawskiego" /Wspólne śpiewanie pieśni patriotycznych/

15 września /niedziela/

Godz. 15.00 – Uroczystości patriotyczne pod pomnikiem „Bohaterom poległym w walkach o niepodległość i całość granic ojczyzny" w centrum Gołębia
Godz. 15.30 – uroczyste otwarcie Europejskich Dni Dziedzictwa pod hasłem „Nie od razu Polskę zbudowano" na terenie boiska sportowego przy szkole
Od godz. 15.40 – występy artystyczne dzieci i młodzieży ze Szkoły Podstawowej i Publicznego Gimnazjum w Gołębiu, młodzieży działającej przy Gminnym Ośrodku Kultury w Gołębiu, kabaretu „Babeczki z Gołębia'', Grupy rekonstrukcyjnej „WILKI'' z Osin, pokaz Krumpingu Kacpra Cedry i in.

Imprezy towarzyszące:
Stałe ekspozycje i wystawy:
- „Wybitni polscy dowódcy''
- „Zamki magnackie i dworki szlacheckie w dawnej Polsce''
- karczma z „Gołębskim jadłem'' i żołnierską grochówką.

przystan banner

Jeżeli chcesz być informowany o aktualnościach, zapisz się do newslettera.

500 plus logo MRPiPS
ZASILKI2