Biznes Lubelskie w sieci. Lokalna gospodarka siłą regionu

Sławomir Sosnowski marszałek województwa lubelskiego zaprasza na konferencję „Biznes Lubelskie w sieci. Lokalna gospodarka siłą regionu”, która odbędzie się 7 marca w Lubelskim Centrum Konferencyjnym. Celem wydarzenia jest dyskusja na temat dotychczasowych osiągnięć oraz planów gmin, powiatów i samorządu województwa lubelskiego w kontekście jakości współpracy z biznesem oraz dla biznesu.

Moderatorem wydarzenia będzie Maciej Orłoś, który w trakcie swojego wystąpienia opowie jak w dynamicznie zmieniającej się rzeczywistości wykorzystać wirtualny świat do budowania realnej rozpoznawalności i atrakcyjności miejsc.

Głównym punktem konferencji będzie podpisanie deklaracji współpracy ze wszystkimi starostwami województwa lubelskiego. W ramach porozumienia w najbliższych miesiącach powołane zostaną Powiatowe Biura Biznes Lubelskie, których zadaniem będzie wspieranie lokalnej przedsiębiorczości, a także obsługa inwestorów i eksporterów z danego regionu.

Województwo lubelskie podpisze również porozumienie ze Szkołą Główną Handlową, inaugurujące konkurs Gmina na 5!, którego główna idea opiera się na analizie atrakcyjności inwestycyjnej gmin w województwie lubelskim.

Ponadto o doświadczeniach w skutecznym wspieraniu lokalnej przedsiębiorczości opowie Wojciech Dereszewski – wójt gminy Kurzętnik. Kurzętnik jest liderem w dziedzinie pozyskiwania i wspierania przedsiębiorców. Gmina świetnie rozwija się gospodarczo. Na przestrzeni ostatnich pięciu lat zanotowano 20% wzrost podmiotów gospodarczych zarejestrowanych na terenie Gminy.

Rosnąca świadomość społeczna, nowe wyzwania, a przede wszystkim  szanse rozwojowe wymuszają na nas wszystkich budowanie i stymulowanie szeroko pojętej kooperacji. Nasz region może być pionierem i liderem wprowadzania systemowych rozwiązań w tej dziedzinie, dlatego też do dyskusji i do współpracy zaprosiliśmy najlepszych.

Osobą, która udziela szczegółowych informacji na temat konferencji jest Pani Danuta Sulowska – przedstawiciel Departamentu Gospodarki i Współpracy Zagranicznej, Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript., tel. 81 5371614. W załączniku znajduje się również program wydarzenia.