74. rocznica operacji "Weller 18" - zapraszamy na uroczystości

W nadchodzącą niedzielę, 13 maja 2018 r. w Opatkowicach i Wysokim Kole odbędzie się uroczystość, upamiętniająca 74. rocznicę operacji lotniczej o kryptonimie "Weller 18". Zapraszamy!

W nocy z 19 na 20 maja 1944 r. w rejonie Opatkowic przeprowadzono akcję zrzutu ekipy skoczków "Cichociemnych" i materiałów wojennych. Bohaterską śmiercią lotnika zginął kpt. dypl. Jan "Czerchawa" Serafin. Więcej o przebiegu i uczestnikach akcji można przeczytać na naszej www: http://www.gminapulawy.pl/aktualnos…/item/726-weller-18.html

Program niedzielnych uroczystości na zamieszczonym plakacie.