Powiatowy Dzień Strażaka w Puławach - wyróżnieni druhowie z Gminy Puławy

fot. Sławomir Kłak

15 maja 2018 r. w Pałacu Czartoryskich w Puławach odbyły się obchody Powiatowego Dnia Strażaka. Uroczystość stała się okazją do wręczenia odznaczeń, wyróżnień i awansów dla najbardziej zasłużonych funkcjonariuszy i druhów-ochotników. Obchodom towarzyszył Jubileusz 50-lecia Zakładowej Straży Pożarnej Grupy Azoty „Puławy”.

Miło nam poinformować, że wśród wyróżnionych znaleźli się przedstawiciele Gminy Puławy. Panowie Władysław Baćkowski i Eugeniusz Ciucias z OSP w Bronowicach zostali odznaczeni Medalami honorowymi im. Bolesława Chomicza, nadanymi przez Prezydium Zarządu Głównego ZOSP RP. Dyplomy uznania za długoletnią działalność od Zarządu ZOSP otrzymali Pan Ryszard Miturski – OSP Kowala, Pan Marian Ałasa – OSP Kowala, Pan Zdzisław Urbanek – OSP Leokadiów i Pan Tadeusz Kierasiński – OSP Łęka. Ks. Jerzy Węzka – Proboszcz Parafii w Gołębiu a zarazem Puławski Powiatowy Kapelan Straży Pożarnych został odznaczony Srebrnym Medalem za Zasługi dla Pożarnictwa.

Wójt Gminy Puławy Pan Krzysztof Brzeziński wspólnie z Sekretarzem Panem Pawłem Kamolą wręczyli Medale Jubileuszowe z okazji 45. lecia Gminy Puławy i 100 rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. Wyróżnienia otrzymali: Pan Witold Popiołek – Starosta Puławski, Pan Grzegorz Podhajny – Komendant Powiatowej Straży Pożarnej w Puławach, Pan Wacław Kozioł - Komendant Zakładowej Straży Pożarnej Grupy Azoty „Puławy” oraz Ks. Jerzy Węzka.

Pełna lista wyróżnionych znajduje się na stronie Powiatu Puławskiego: http://www.pulawy.powiat.pl/aktualnosci/n,42522,powiatowe-uroczystosci-dnia-strazaka.html