Wyjaśnienie dotyczące potwierdzania własnoręczności podpisu

Poświadczenie własnoręczności podpisu złożonego przez mieszkańca można uzyskać wyłącznie w kancelarii notarialnej.

Wójt Gminy Puławy, biorąc pod uwagę oczekiwania mieszkańców gminy, wystąpił do Ministra Sprawiedliwości Prokuratora Generalnego z prośbą o wprowadzenie zmian legislacyjnych, które dadzą Wójtowi uprawnienie do poświadczenia własnoręczności podpisu złożonego przez wnioskodawcę. Z odpowiedzi Ministerstwa Sprawiedliwości wynika, że brak jest uzasadnionych podstaw do rozszerzenia upoważnienia do dokonywania określonych poświadczeń przez wójta w przypadku, gdy organy te urzędują w miejscowościach, w których funkcjonuje kancelaria notarialna.

Poniżej można pobrać skany prowadzonej korespondencji w tej sprawie.

truskawka banner na www

przystan banner