Charytatywny koncert dla Doroty z Leokadiowa

Żeński chór kameralny „Adventus” wystąpi w najbliższą sobotę, 8 września br. w puławskim hotelu Pikul. Utwory muzyczne będą przeplatane psalmami i poezją w recytacji znanej, polskiej aktorki – Anny Samusionek. Wstęp na koncert jest wolny, początek o godz. 17:00. Podczas wydarzenia zostanie przeprowadzona zbiórka na potrzeby leczenia i rehabilitacji Doroty Olszewskiej z Leokadiowa.

Chór „Adventus” działa od roku 2012 przy Wyższej Szkole Teologiczno-Humanistycznej w Podkowie Leśnej. W jego repertuarze znajdują się pieśni religijne różnych epok. Chórem dyryguje Mariusz Gebel, który ukończył dwa wydziały na Warszawskim Uniwersytecie Muzycznym: dyrygentury chóralnej oraz wokalno-aktorski. Solowe partie wykonuje Dorothy Porawski-Orzechowska, a do pieśni akompaniuje Marta Gillner. Zespół koncertuje na terenie całej Polski, a także za granicą, śpiewając często charytatywnie na rzecz osób poszkodowanych przez los.

Koncert organizowany jest przez Kościół Adwentystów Dnia Siódmego w Puławach, który w tym roku świętuje jubileusz 40-lecia swojej działalności. Wydarzenie zostało objęte honorowym patronatem przez Wójta Gminy Puławy Krzysztofa Brzezińskiego.