Instagram
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.
Przyjazny urząd  Tytuł "Euro-Gmina" Tytuł "Samorząd przyjazny oświacie i jej pracownikom" w V edycji rankingu ZNP Lublin Inwestor na medal
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.


Wirtualny przewodnik po Gminie Puławy

solary banner

"Narodowe Czytanie" w Gminie Puławy

"Narodowe Czytanie" w Gminie Puławy

W sobotę, 8 września 2018 r. odbyła się siódma odsłona ogólnopolskiej akcji „Narodowe Czytanie”. Głównym celem tego cyklicznego przedsięwzięcia jest promowanie czytelnictwa i wybitnych dzieł literatury polskiej. W tym roku, akcja miała szczególny wymiar, z uwagi na obchodzony Jubileusz 100. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości.

Wybór tegorocznej lektury nie był przypadkowy. Uczestnicy zagłębili się w lekturę „Przedwiośnia” – ostatniej powieści Stefana Żeromskiego, której fabuła osadzona jest w realiach wolnej Polski, odradzającej się po 123 latach zaborów.

Gmina Puławy w tym roku tradycyjnie włączyła się do „Narodowego Czytania”. Literackie spotkania z „Przedwiośniem” odbyły się w Górze Puławskiej i w Gołębiu. W akcji uczestniczyli licznie przedstawiciele lokalnej społeczności, parafii, szkół, instytucji kultury oraz samorządu gminnego, na czele z Wójtem Gminy Panem Krzysztofem Brzezińskim. Wyjątkowym gościem w Gołębiu był Poseł na Sejm RP Pan Krzysztof Szulowski.

Czytany 238 razy
bip nowe
 
obrady banner

POMOC PRAWNA BANNER

ZAGROZENIA BANNER

Mapa Gminy
Logo GOPS
 
banner maly seniorzy
 
dobry start