Instagram
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.
Przyjazny urząd  Tytuł "Euro-Gmina" Tytuł "Samorząd przyjazny oświacie i jej pracownikom" w V edycji rankingu ZNP Lublin Inwestor na medal
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.


Wirtualny przewodnik po Gminie Puławy

solary banner

"Narodowe Czytanie" w Gminie Puławy

"Narodowe Czytanie" w Gminie Puławy

W sobotę, 8 września 2018 r. odbyła się siódma odsłona ogólnopolskiej akcji „Narodowe Czytanie”. Głównym celem tego cyklicznego przedsięwzięcia jest promowanie czytelnictwa i wybitnych dzieł literatury polskiej. W tym roku, akcja miała szczególny wymiar, z uwagi na obchodzony Jubileusz 100. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości.

Wybór tegorocznej lektury nie był przypadkowy. Uczestnicy zagłębili się w lekturę „Przedwiośnia” – ostatniej powieści Stefana Żeromskiego, której fabuła osadzona jest w realiach wolnej Polski, odradzającej się po 123 latach zaborów.

Gmina Puławy w tym roku tradycyjnie włączyła się do „Narodowego Czytania”. Literackie spotkania z „Przedwiośniem” odbyły się w Górze Puławskiej i w Gołębiu. W akcji uczestniczyli licznie przedstawiciele lokalnej społeczności, parafii, szkół, instytucji kultury oraz samorządu gminnego, na czele z Wójtem Gminy Panem Krzysztofem Brzezińskim. Wyjątkowym gościem w Gołębiu był Poseł na Sejm RP Pan Krzysztof Szulowski.

Czytany 289 razy
bip nowe
 
truskawka banner
 
obrady banner

POMOC PRAWNA BANNER

ZAGROZENIA BANNER

Mapa Gminy
Logo GOPS
 
banner maly seniorzy
 
dobry start