W Górze Puławskiej trwają Dni Kultury Chrześcijańskiej. Wójt Krzysztof Brzeziński honorowym członkiem TPG

fot. Michał Kramarczyk

W niedzielny wieczór, 14 października 2018 r. uroczyście zainaugurowano 18. edycję Dni Kultury Chrześcijańskiej w Górze Puławskiej. W tym roku program wydarzenia nawiązuje do 100. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości.

Przed publicznością zaprezentowała się Warszawska Orkiestra Sentymentalna – zespół wykonujący dawne utwory przedwojennej rewii i kabaretu. Odwiedzający mogli też podziwiać wystawę zatytułowaną „W drodze do niepodległości”, która jest elementem projektu edukacyjnego pod patronatem Ministra Edukacji Narodowej oraz Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

Głównym organizatorem Dni Kultury Chrześcijańskiej jest Towarzystwo Przyjaciół Góry Puławskiej. Podczas uroczystości inauguracyjnej, Zarząd stowarzyszenia wręczył honorowe tytuły członkowskie. Otrzymali je Państwo Marzanna i Zbigniew Miękusowie oraz Pan Krzysztof Brzeziński – Wójt Gminy Puławy.

Tegoroczne DKCH potrwają do 21 października 2018 r. Program wydarzenia można znaleźć tutaj.