Instagram
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.
Przyjazny urząd  Tytuł "Euro-Gmina" Tytuł "Samorząd przyjazny oświacie i jej pracownikom" w V edycji rankingu ZNP Lublin Inwestor na medal
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.


Wirtualny przewodnik po Gminie Puławy

solary banner

VIII kadencja Samorządu Gminy Puławy oficjalnie rozpoczęta

VIII kadencja Samorządu Gminy Puławy oficjalnie rozpoczęta

Oficjalnie rozpoczęła się nowa kadencja Samorządu Gminy Puławy. W czwartek, 22 listopada 2018 r. w budynku szkolnym w Górze Puławskiej odbyła się uroczysta, pierwsza sesja Rady Gminy Puławy, podczas której nowo wybrani Radni oraz Wójt złożyli ślubowanie.

W wydarzeniu wzięli udział liczni goście, reprezentujący różne środowiska – duchowni, samorządowcy, przedstawiciele instytucji publicznych, służb mundurowych i organizacji społecznych, przedsiębiorcy, pracownicy Urzędu Gminy i jednostek organizacyjnych, sołtysi, druhowie OSP i mieszkańcy.

Pierwszej części sesji, zgodnie z regułami ustawy, przewodniczył Pan Paweł Lisowski – radny najstarszy wiekiem. Uroczysty akt ślubowania przez Radnych i Wójta poprzedziło przekazanie oficjalnych zaświadczeń o wyborze. Dokumenty wręczyła Przewodnicząca Gminnej Komisji Wyborczej Pani Lucyna Kowalik. Po złożeniu ślubowania na sztandar gminy, Wójt Krzysztof Brzeziński otrzymał od Przewodniczącego łańcuch – symbol władzy samorządowej.

Wójt wygłosił do zebranych okolicznościowe wystąpienie, po którym odebrał liczne gratulacje i życzenia. Pan Stanisław Maciąga wraz z Panem Janem Rybakiem odznaczyli Pana Krzysztofa Brzezińskiego dwoma orderami za działalność patriotyczną i wspieranie środowisk kombatanckich.

W dalszej części sesji, Radni dokonali wyboru Przewodniczącego Rady Gminy Puławy. Tę funkcję objęła już po raz trzeci Pani Dorota Osiak. Wiceprzewodniczącymi zostali Pan Tomasz Mizak (zachował funkcję) i Pan Marek Maik.

Ciekawostką był fakt wykorzystania podczas sesji nowego, zgodnego z wymaganiami prawnymi, elektronicznego systemu do głosowania. Sesja była także rejestrowana i transmitowana online na stronie internetowej gminy i w Biuletynie Informacji Publicznej. Zapis wideo można obejrzeć w zakładce „Transmisja obrad Rady Gminy Puławy”: http://www.gminapulawy.pl/urzad-gminy/rada-gminy/transmisja-obrad-rady-gminy-pu%C5%82awy.html

VIII kadencja samorządowa rozpoczęła się w roku jubileuszu 45. lecia Gminy Puławy. Gdy będzie się kończyć, gmina będzie liczyła sobie już pół wieku. Życzymy nowo wybranej Radzie Gminy Puławy i Wójtowi, aby nadchodzący czas obfitował w liczne sukcesy, inicjatywy i w pełni wykorzystane szanse, służące wszechstronnemu rozwojowi Gminy Puławy i poprawie jakości życia mieszkańców.

Czytany 448 razy
bip nowe
 
truskawka banner
 
obrady banner

POMOC PRAWNA BANNER

ZAGROZENIA BANNER

Mapa Gminy
Logo GOPS
 
banner maly seniorzy
 
dobry start