Ministerialna dotacja na budowę stadionu w Gołębiu

Gmina Puławy uzyskała dofinansowanie na budowę stadionu sportowego w Gołębiu. Wniosek znalazł się na liście inwestycji, które otrzymają wsparcie ze środków Ministerstwa Sportu. Przyznana kwota to ponad 1,6 mln zł.

Budowa stadionu wraz z zapleczem sanitarno-szatniowym w Gołębiu jest jednym z priorytetowych zadań, przeznaczonych do realizacji w rozpoczętej właśnie kadencji samorządowej. Zgodnie z kosztorysem, wartość inwestycji sięga ok. 4,2 mln zł. Wiadomo już, że ponad jedną trzecią tych kosztów pokryje ministerialna dotacja, pozyskana przez Urząd Gminy. Pierwsze prace przy budowie stadionu w Gołębiu powinny ruszyć już w przyszłym roku.

- Stadion w Gołębiu to bardzo ważna inwestycja, której od dawna oczekuje lokalna społeczność. Był to też jeden z głównych punktów mojego programu przed minionymi wyborami samorządowymi. Informacja o dofinansowaniu jest kolejnym dowodem na to, że nie składałem mieszkańcom obietnic bez pokrycia – komentuje sprawę Wójt Gminy Puławy Pan Krzysztof Brzeziński.