E-akta – skrócenie okresu przechowywania akt pracowniczych oraz ich elektronizacja

Zakład Ubezpieczeń Społecznych przypomina pracodawcom, że od stycznia br. weszły w życie przepisy ustawy związanej ze skróceniem okresu przechowywania akt pracowniczych oraz ich elektronizacji (tzw. e-akta). Nowe prawo ma ułatwić przechowywanie akt pracowniczych dotyczących pracowników i zleceniobiorców i obniżyć koszty związane z ich przechowywaniem.

Więcej informacji dotyczących "E-akta" można znaleźć na stronie internetowej ZUS: http://www.zus.pl/firmy/przedsiebiorco-przeczytaj-wazne/e-akta