9. Spotkanie Noworoczne w Gminie Puławy

fot. R. Bielawska

W piątkowy wieczór, 18 stycznia 2019 r. w hali widowiskowo-sportowej budynku szkoły podstawowej i gimnazjum w Górze Puławskiej odbyło się 9. Spotkanie Noworoczne w Gminie Puławy. Wydarzenie było swoistym podsumowaniem rocznej działalności samorządu gminnego i okazją do wyróżnienia osób szczególnie zasłużonych dla lokalnej społeczności.

W wydarzeniu wzięło udział wielu znamienitych gości, wśród których znaleźli się m.in. Pan Krzysztof Szulowski – Poseł na Sejm RP, Ks. Marek Kucharski – Proboszcz Parafii pw. św. Wojciecha w Górze Puławskiej, Pani Danuta Smaga – Starosta Puławski, Pan Janusz Wawerski – Przewodniczący Rady Powiatu Puławskiego, Pani Monika Zych i Pan Andrzej Wenerski – Kierownicy Wydziałów w puławskim Starostwie, Pan Krzysztof Morawski – Z-ca Komendanta Powiatowego PSP w Puławach, Pan Marcin Kotulski – Z-ca Komendanta Powiatowego Policji w Puławach, Pan Zbigniew Hałaczkiewicz – Nadleśniczy Nadleśnictwa Puławy, Pan Paweł Matras, który reprezentował samorząd Miasta Puławy, a także liczni przedstawiciele władz samorządowych i instytucji publicznych, służb mundurowych i społecznych, przedsiębiorcy, przedstawiciele sektora biznesu i finansów, radni powiatowi i gminni na czele z Przewodniczącą Panią Dorotą Osiak, przedstawiciele mediów, dyrektorzy placówek oświatowych i kulturalnych, sołtysi, prezesi i przedstawiciele Ochotniczych Straży Pożarnych, organizacji społecznych, pracownicy Urzędu Gminy Puławy i jednostek organizacyjnych oraz mieszkańcy gminy.

Pierwszym punktem wieczoru było wystąpienie Wójta Gminy Puławy Pana Krzysztofa Brzezińskiego, które rozpoczęła minuta ciszy ku pamięci tragicznie zmarłego Prezydenta Gdańska Pawła Adamowicza. W słowach skierowanych do uczestników Spotkania Noworocznego, Pan Wójt nawiązał do gdańskiego dramatu, wskazując na rosnący poziom agresji także w życiu publicznym Gminy Puławy.

W kolejnej części spotkania nastąpiło oficjalne wręczenie statuetki „Zasłużony dla Gminy Puławy” oraz Medali Jubileuszowych. Tytuł „Zasłużonej” otrzymała Pani Maria Kamola - wieloletnia pracownica Gminnego Ośrodka Kultury w Gołębiu, działaczka społeczna, członkini Koła Gospodyń Wiejskich, Towarzystwa Przyjaciół Gołębia, którego jest skarbnikiem oraz miejscowego Koła Emerytów. Na co dzień współpracuje także z Klubem Sportowym „Hetman” Gołąb. Jak podkreślają wnioskodawcy, osoba bardzo skromna, obowiązkowa, z niezwykle pozytywną energią.

Medalami Jubileuszowymi zostali uhonorowani: Pan dr hab. prof. Grzegorz Smyk – Dziekan Wydziału Zamiejscowego UMCS w Puławach, Pan Sylwester Śliwka – Komendant Powiatowy Policji w Puławach, w imieniu którego występował Zastępca Pan Marcin Kotulski oraz Fundacja BezMiar w Górze Puławskiej, którą reprezentowała Prezes Pani Maryla Miłek. Ostatni z medali Przewodnicząca Rady Gminy Puławy Pani Dorota Osiak przekazała na ręce Wójta Krzysztofa Brzezińskiego.

Po wręczeniu medali i wyróżnień głos zabierali zaproszeni goście, składając gratulacje i noworoczne życzenia.

Z uwagi na trwającą żałobę narodową po śmierci Prezydenta Gdańska, zaplanowany wcześniej koncert zespołu „Cyganeria” został odwołany.