TURNIEJ WIEDZY POŻARNICZEJ 2019

W dniu 27 lutego 2019 r. w Urzędzie Gminy Puławy odbyły się eliminacje gminne Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej „Młodzież Zapobiega Pożarom”. Celem turnieju jest popularyzowanie wśród dzieci i młodzieży:

- znajomości zasad przeciwpożarowych,

- zasad postępowania na wypadek pożaru oraz kształtowania umiejętności w zakresie ochrony ludności, ekologii, ratownictwa
i ochrony przeciwpożarowej,

- wyłonienia najlepszych uczestników turnieju.

Do konkursu przystąpiło łącznie 25 uczniów, w tym: w I grupie wiekowej – (szkoły podstawowe klasy I – VI) - 11 uczniów, w II grupie wiekowej – (szkoły podstawowe klasy VII, VIII oraz gimnazja) - 14 uczniów.

Zadaniem uczestników turnieju było rozwiązanie testu przygotowanego przez Komendę Powiatową Państwowej Straży Pożarnej
w Puławach składającego się z 20 pytań oraz dodatkowo w dogrywce odpowiadano ustnie na losowo wybrane pytania.

Zwycięzcami w I grupie wiekowej zostali:

I miejsce – Patryk Charchuła

II miejsce – Kacper Pyszczak

III miejsce – Kinga Błaszkiewicz.

Zwycięzcami w II grupie wiekowej zostali:

I miejsce – Magdalena Semeniuk

II miejsce – Jakub Nalewajko

III miejsce – Dawid Napora.

Zdobywcy I miejsc w poszczególnych grupach będą reprezentowali Gminę Puławy w eliminacjach powiatowych.

Wszystkim uczestnikom Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej „Młodzież Zapobiega Pożarom” oraz ich Opiekunom serdecznie gratulujemy.