Instagram
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.
Przyjazny urząd  Tytuł "Euro-Gmina" Tytuł "Samorząd przyjazny oświacie i jej pracownikom" w V edycji rankingu ZNP Lublin Inwestor na medal
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.


Wirtualny przewodnik po Gminie Puławy

solary banner

Zaproszenie na spotkanie informacyjne

Zaproszenie na spotkanie informacyjne

Lokalna Organizacja Turystyczna "Kraina Lessowych Wąwozów" zaprasza na spotkanie informacyjne, które odbędzie się w dniu 14 marca 2019 roku o godzinie 13.00 w Termach Pałacowych w Nałęczowie.

W programie spotkania:

Prezentacja oferty uzdrowiskowej Zakładu Leczniczego Uzdrowisko Nałęczów Spółka Akcyjna oraz propozycji współpracy z gestorami bazy noclegowej z terenu KrainyLessowych Wąwozów

Spotkanie będzie okazją do zapoznania się z ofertą uzdrowiskową Zakładu Leczniczego "Uzdrowiska Nałęczów" S. A. połączonego ze  zwiedzaniem Centrum Diagnostyki i Fizjoterapii "WERANDKI". Przedstawiciele ZLUN zaproponują możliwe formy współpracy z gestorami bazy noclegowej z terenu Krainy Lessowych Wąwozów w celu uatrakcyjnienia ich oferty noclegowej i turystycznej, a także przedstawiąofertę skierowaną do mieszkańców regionu.

Nowe możliwości oraz nowe uregulowania prawne w zakresie sprzedaży produktów lokalnych

Od stycznia bieżącego roku weszły w życie rewolucyjne zmiany w sprzedaży żywnoścido hoteli, restauracji, barów, stołówek i innych zakładów gastronomicznych. Wprowadziła je ustawa z 9 listopada 2018 r. o ułatwieniach w sprzedaży żywności przez rolników dosklepów i restauracji (Dz.U. poz. 2242). Ma ona na celu dopasowanie istniejących rozwiązań z zakresu prawa podatkowego oraz prawa żywnościowego do potrzeb podmiotów, które prowadzą produkcję żywności na małąskalę, i jej zbywanie w krótkich łańcuchach dystrybucji, w tym przede wszystkim w ramach rolniczego handlu detalicznego. Dzięki nowym przepisom rolnicy, sprzedając żywność bezpośrednio do nowych kanałów dystrybucji, będą mogli m.in. uzyskać zwolnienie z podatku dochodowego od osób fizycznych, skorzystać z preferencji podatkowych przewidzianych dla tego typu działalności czy zwiększyć swoje przychody. Podczas spotkania szczegółowo omówione zostanąaspekty formalno-prawne oraz możliwości współpracy z lokalnymi wytwórcami, wtym baza lokalnych wytwórców, a także promocja i komercjalizacja oferty. Interesująca będzie również informacja na temat zasad rejestracji Kół Gospodyń Wiejskich (jeżeli tego jeszcze nie zrobiły) i związane z tym korzyści, także możliwości uzyskiwania przychodów i zasady ich rozliczania.

 Możliwości wykorzystania środków z Programu Operacyjnego Polska Wschodnia poddziałania 1.3.2. Tworzenie produktów sieciowych na zadania z zakresu turystyki

Rozpoczął się ostatni nabór do konkursu "Tworzenie produktów sieciowych przez MŚP". Przedsiębiorcy mali i średni mogą starać się o dofinansowanie inwestycji turystycznych o wartości powyżej 5 mln zł z puli 250 mln zł. Inwestycje turystyczne mogą mieć charakter np. parków rozrywki, parków rekreacyjnych, obiektów atrakcji multimedialnych, muzeów interaktywnych, innowacyjnych usług spa i odnowy biologicznej itp. Nowe zasady konkursu pozwalają na sfinansowanie stworzeniamiejsc noclegowych do 35% wartości kosztów kwalifikowalnych. Dodatkowo pomoc na infrastrukturę sportową i wielofunkcyjną infrastrukturę rekreacyjną posiada wyższy poziom dofinansowania - maksymalnie 80% łącznych kosztów kwalifikowalnych inwestycji. Czas nagli i na decyzję nie pozostało dużo czasu.Trzy terminy składania wniosków: koniec kwietnia, czerwca lub sierpnia (do wyczerpania puli).

Czytany 114 razy
bip nowe
 
truskawka banner
 
obrady banner

POMOC PRAWNA BANNER

ZAGROZENIA BANNER

Mapa Gminy
Logo GOPS
 
banner maly seniorzy
 
dobry start