Instagram
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.
Przyjazny urząd  Tytuł "Euro-Gmina" Tytuł "Samorząd przyjazny oświacie i jej pracownikom" w V edycji rankingu ZNP Lublin Inwestor na medal
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.


Wirtualny przewodnik po Gminie Puławy

solary banner

Misterium Męki Pańskiej w Gołębiu

Misterium Męki Pańskiej w Gołębiu
fot. R. Bielawska

Jednym ze zwyczajów związanych z obchodami Świąt Zmartwychwstania Pańskiego są misteria – widowiska teatralne przedstawiające historię męki i śmierci Jezusa Chrystusa. W sobotni wieczór, 6 kwietnia 2019 r. ujmującą sztukę pasyjną można było podziwiać w Gołębiu.

W renesansowych murach miejscowej świątyni pw. św. Floriana i św. Katarzyny wystąpiła grupa teatralna z Mosznej, której towarzyszył Chór „Szczygiełki Feniks” z Poniatowej. Kierownikiem artystycznym widowiska była Pani Anna Karwat. Odgrywane przez aktorów, poruszające sceny męki Pańskiej przeplatał chóralny śpiew. Dopełnieniem sztuki były kunsztownie wykonane kostiumy wzorowane na strojach z epoki. Wzruszający spektakl zachwycał kunsztem artystycznym i z pewnością na długo pozostanie w pamięci zgromadzonej publiczności.

Czytany 299 razy
bip nowe
 
truskawka banner
 
obrady banner

POMOC PRAWNA BANNER

ZAGROZENIA BANNER

Mapa Gminy
Logo GOPS
 
banner maly seniorzy
 
dobry start