Zaproszenie na "Weller 18"

W niedzielę 12 maja 2019 będziemy ochodzić 75. rocznicę zrzutu skoczków "Cichociemnych" i materiałów wojennych w Optakowicach, który odbył się pod kryptonimem "Weller 18". Zrzut miał miejsce w nocy z 19 na 20 maja 1944 r. Podczas akcji, bohaterską śmiercią zginął kpt. dypl. Jan "Czerchawa" Serafin.

Niedzielne uroczystości rozpocznął się się mszą świętą o godz. 12.00 w Kosciele pw. NMP Królowej Różańca Świętego w Wysokim Kole. O godz. 13.15 na cmentarzu w Wysokim Kole nastąopi złożenie wieńców i zapalenie zniczy na grobie kpt Jana Serafina. Od 13.45 w Szkole Podstawowej w Opatkowicach osbędzie się m.in. Apel Poległych i część artystyczna.

Organizatorami uroczystości są:

Parafia pw. NMP Królowej Różańca Świętego w Wysokim Kole

Fundacja im. Cichociemnych Spadochroniarzy Armii Krajowej w Warszawie

Wójt Gminy Puławy

Ochotnica Straż Pożarna w Opatkowicach

Szkoła Podstawowa w Opatkowicach

Szczegóły uroczystości zamieszczone są na plakacie.

Więcej o przebiegu i uczestnikach akcji można przeczytać na naszej stronie internetowej: http://www.gminapulawy.pl/aktualnos…/item/726-weller-18.html