Instagram
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.
Przyjazny urząd  Tytuł "Euro-Gmina" Tytuł "Samorząd przyjazny oświacie i jej pracownikom" w V edycji rankingu ZNP Lublin Inwestor na medal
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.


Wirtualny przewodnik po Gminie Puławy

solary banner

Przyjmujemy oświadczenia o wysokości strat spowodowanych przez suszę

Przyjmujemy oświadczenia o wysokości strat spowodowanych przez suszę
www.pixabay.com

Informujemy rolników posiadających grunty rolne na terenie Gminy Puławy lub prowadzących działy specjalne produkcji rolnej, którzy ponieśli straty w uprawach w wyniku wystąpienia suszy ogłoszonej przez IUNG-PIB w Puławach, że oświadczenia o wysokości strat można składać w terminie: do dnia 22 lipca 2019 r.

W celu dokonania zgłoszenia, należy złożyć oświadczenie o zaistniałych szkodach na formularzach dostępnych w Urzędzie Gminy Puławy (przy ul. Dęblińskiej 4, pokój 212) oraz na stronie internetowej gminy www.ugpulawy.bip.lubelskie.pl w zakładce Ogłoszenia lub pod poniższym artykułem.

Zgodnie z wytycznymi, komisja szacuje szkody występujące na glebach KATEGORII I (bardzo podatne na susze), w uprawach: zboża jare, kukurydza na ziarno, kukurydza na kiszonkę, rzepak i rzepik, krzewy owocowe. Na glebach KATEGORII II (podatne na susze), w uprawach: rzepak i rzepik.

Oświadczenie musi być wypełnianie zgodnie z wnioskiem o płatności obszarowe, złożonym w ARIMR.

Zgłaszając szkody, w oświadczeniach należy wpisać wszystkie uprawy, zgodnie ze złożonym wnioskiem na dopłaty w ARiMR. We wniosku należy podać miejscowość, numeru działek i ich powierzchni.
W przypadku gospodarstwa rolnego położonego na obszarze co najmniej dwóch gmin, w których wystąpiły szkody, formularze oświadczeń składa się do każdej gminy oddzielnie, wpisując do nich tylko uprawy znajdujące się na terenie danej gminy.  W momencie składania oświadczenia wyłącznie w jednej gminie, ujawniamy w tabeli uprawy posiadane również na terenie innych gmin (ze wskazaniem szacowanych strat na poziomie 0%).

W przypadku, gdy gospodarstwo rolne prowadzi produkcję zwierzęcą, należy również dołączyć oświadczenie o ilości zwierząt, niezależnie od tego, czy szkody wystąpiły wyłącznie w uprawach czy
w produkcji zwierzęcej.

Więcej informacji można uzyskać w Urzędzie Gminy Puławy pokój 212  oraz pod numerem 81 889 05 02.

Czytany 286 razy
bip nowe
 
truskawka banner
 
obrady banner

POMOC PRAWNA BANNER

ZAGROZENIA BANNER

Mapa Gminy
Logo GOPS
 
banner maly seniorzy
 
dobry start