Instagram
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.
Przyjazny urząd  Tytuł "Euro-Gmina" Tytuł "Samorząd przyjazny oświacie i jej pracownikom" w V edycji rankingu ZNP Lublin Inwestor na medal
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.


Wirtualny przewodnik po Gminie Puławy

solary banner

Wizyta polskich i niemieckich żołnierzy w Urzędzie Gminy Puławy

Wizyta polskich i niemieckich żołnierzy w Urzędzie Gminy Puławy

Kilkunastu żołnierzy z Polski i Niemiec przyjechało na wizytę do Urzędu Gminy Puławy. Goście z zagranicy reprezentowali Uniwersytet Bundeswehry w Monachium (Universität der Bundeswehr München). Delegacji polskiej przewodniczył mjr Artur Ostrowski – Szef Sekcji Wychowawczej z 41. Bazy Lotnictwa Szkolnego w Dęblinie.

Wizyta miała miejsce 10 lipca 2019 r. Przed przyjazdem do Urzędu, niemieccy i polscy żołnierze oraz pracownicy cywilni, uporządkowali cmentarze wojenne z okresu I i II wojny światowej, które znajdują się na terenie Gminy Puławy. Później wszyscy oddali hołd ofiarom wojen, złożyli kwiaty oraz zapalili znicze na grobach poległych. Spotkanie w Urzędzie Gminy Puławy było okazją do rozmów na temat przyjaźni i współpracy polsko-niemieckiej. Niemieccy żołnierze byli pod wrażeniem polskiej gościnności i zapewniali, że wizyta w naszym kraju i regionie zostanie w ich pamięci na bardzo długo.

Fot. Michał Kramarczyk 

Czytany 234 razy
bip nowe
 
truskawka banner
 
obrady banner

POMOC PRAWNA BANNER

ZAGROZENIA BANNER

Mapa Gminy
Logo GOPS
 
banner maly seniorzy
 
dobry start