Wizyta polskich i niemieckich żołnierzy w Urzędzie Gminy Puławy

Kilkunastu żołnierzy z Polski i Niemiec przyjechało na wizytę do Urzędu Gminy Puławy. Goście z zagranicy reprezentowali Uniwersytet Bundeswehry w Monachium (Universität der Bundeswehr München). Delegacji polskiej przewodniczył mjr Artur Ostrowski – Szef Sekcji Wychowawczej z 41. Bazy Lotnictwa Szkolnego w Dęblinie.

Wizyta miała miejsce 10 lipca 2019 r. Przed przyjazdem do Urzędu, niemieccy i polscy żołnierze oraz pracownicy cywilni, uporządkowali cmentarze wojenne z okresu I i II wojny światowej, które znajdują się na terenie Gminy Puławy. Później wszyscy oddali hołd ofiarom wojen, złożyli kwiaty oraz zapalili znicze na grobach poległych. Spotkanie w Urzędzie Gminy Puławy było okazją do rozmów na temat przyjaźni i współpracy polsko-niemieckiej. Niemieccy żołnierze byli pod wrażeniem polskiej gościnności i zapewniali, że wizyta w naszym kraju i regionie zostanie w ich pamięci na bardzo długo.

Fot. Michał Kramarczyk