Instagram
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.
Przyjazny urząd  Tytuł "Euro-Gmina" Tytuł "Samorząd przyjazny oświacie i jej pracownikom" w V edycji rankingu ZNP Lublin Inwestor na medal
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.


Wirtualny przewodnik po Gminie Puławy

solary banner

Energia ze słońca zasili stację uzdatniania wody w Górze Puławskiej

Energia ze słońca zasili stację uzdatniania wody w Górze Puławskiej

Dobiega końca montaż instalacji fotowoltaicznej na dachu budynku stacji uzdatniania wody w Górze Puławskiej. Inwestycja pozwoli na obniżenie bieżących kosztów zużycia energii elektrycznej dostarczanej przez zakład energetyczny. Zabezpieczy również przed podwyżkami cen prądu w przyszłości. Ostatecznie skorzystają na tym mieszkańcy Gminy Puławy, którzy mogą uniknąć wzrostu cen wody spowodowanych wzrostami cen energii elektrycznej.

Instalacja fotowoltaiczna zajmuje blisko połowę dachu stacji uzdatniania wody. Jej moc wynosi min. 19,7 kWp (kilo Wato-pików). Dla porównania, moc instalacji fotowoltaicznych w domach, zazwyczaj wynosi zaledwie kilka kWp. Energia ze słońca zasili m.in. aparaturę sterującą uzdatnianiem wody. Jeśli aktualne zapotrzebowanie na prąd będzie mniejsze, ewentualna nadwyżka energii będzie sprzedawana do zakładu energetycznego.

Wykonawcą wartej 119 310 zł inwestycji jest puławska firma „SUNENERGY POLAND” Sp. z o. o.  Kwota obejmuje m.in. opracowanie projektu oraz schematu przyłączenia instalacji fotowoltaicznej do sieci elektroenergetycznej i wykonanie wszystkich prac montażowych wraz z materiałami. Wykonawca udzieli 5 letniej gwarancji na urządzenia, materiały  i wykonane roboty montażowe oraz 15 lat gwarancji na zamontowane moduły fotowoltaiczne.

 

Czytany 247 razy
bip nowe
 
truskawka banner
 
obrady banner

POMOC PRAWNA BANNER

ZAGROZENIA BANNER

Mapa Gminy
Logo GOPS
 
banner maly seniorzy
 
dobry start