Instagram
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.
Przyjazny urząd  Tytuł "Euro-Gmina" Tytuł "Samorząd przyjazny oświacie i jej pracownikom" w V edycji rankingu ZNP Lublin Inwestor na medal
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.


Wirtualny przewodnik po Gminie Puławy

solary banner

Zaproszenie na przysięgę wojskową

Zaproszenie na przysięgę wojskową
www.terytorialsi.wp.mil.pl

102 ochotników z 2 Lubelskiej Brygady Obrony Terytorialnej w Chełmie złoży w najbliższą niedzielę przysięgę wojskową. Uroczystości odbędą się o godz. 16.00 w Puławach na Placu Chopina. Wcześniej, bo o godz. 14:30 zaplanowana jest uroczysta msza święta w Kościele Matki Bożej Różańcowej.

Ochotnicy mają za sobą szkolenie podstawowe, które odbyli w czasie wakacji. To szesnaście dni bardzo intensywnych ćwiczeń, które są dużym  wyzwaniem i sprawdzianem dla kandydatów. Pierwszy dzień szkolenia to wcielenie, czyli sprawy formalne, badania i testy sprawnościowe. Następne dni, to już wyłącznie zajęcia praktyczne, organizowane na terenie jednostki, na strzelnicach i pasach taktycznych podczas, których  ochotnicy mają okazję zapoznać się z podstawami strzelectwa, taktyki, topografii, łączności i pierwszej pomocy medycznej. Finałem jest tzw. „pętla taktyczna”, czyli sprawdzian zdobytych umiejętności. Szkolenie wieńczy uroczysta przysięga wojskowa.

W związku z uroczystościami, w sobotę od popołudnia i w niedzielę do wieczora, parkingi znajdujące się przy Placu Chopina i Urzędu Miasta w Puławach będą zamknięte.

Więcej informacji na temat wojsk obrony terytorialnej mogą znaleźć Państwo na: terytorialsi.wp.mil.pl

 

Czytany 251 razy
bip nowe
 
truskawka banner
 
obrady banner

POMOC PRAWNA BANNER

ZAGROZENIA BANNER

Mapa Gminy
Logo GOPS
 
banner maly seniorzy
 
dobry start