Uwaga na burze z gradem!

IMGW-PIB wydał ostrzeżenie drugiego stopnia dla województwa lubelskiego o możliwości wystąpienia burz z silnym wiatrem i opadami gradu.

Ostrzeżenie obowiązuje od poniedziałku 12 sierpnia 2019 r. od godz. 14:00 do wtorku 13 sierpnia 2019 r. do godz. 6.00. W tym czasie prognozuje się wystąpienie burz z opadami deszczu do 30 mm, lokalnie do 50 mm oraz
porywami wiatru do 100 km/h. Miejscami możliwy jest także grad. Synoptycy prognozują również intensywne opady deszczu, które mogą wystąpić w nocy.