"Kontrofensywa rowerowa 2019" za nami

Ponad 70 osób wzięło udział w „Kontrofensywie rowerowej 2019”. Rowerzyści pokonali trasę liczącą około 60 km, w tym wiele odcinków po drogach Gminy Puławy.

W niedzielę 11 sierpnia 2019 r. odbyła się IV edycja rajdu rowerowo-historycznego „Kontrofensywa Rowerowa 2019”. Dzięki niemu mogliśmy poznać historię odzyskania przez Polskę niepodległości. Uczestnicy rajdu dowiedzieli się o miejscach na terenie powiatu puławskiego, w których przebywał Józef Piłsudski. W Dęblinie uczestnicy rajdu mogli zwiedzać niedostępną na co dzień cytadelę, pomnik poświęcony żołnierzom 15 Pułku Piechoty „Wilków” czy cmentarz wojenny Ballona.

Organizatorami rajdu byli: Towarzystwo   Inicjatyw   Własnych „Inspiracje”, Puławski Ośrodek Kultury „Dom Chemika”, Muzeum Czartoryskich w Puławach oraz Związek Oficerów Rezerwy RP koło w Puławach. Wydarzenie zostało dofinansowane ze środków Powiatu Puławskiego. Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji z wydarzenia.