Instagram
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.
Przyjazny urząd  Tytuł "Euro-Gmina" Tytuł "Samorząd przyjazny oświacie i jej pracownikom" w V edycji rankingu ZNP Lublin Inwestor na medal
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.


Wirtualny przewodnik po Gminie Puławy

solary banner

Na pomoc bocianowi

Na pomoc bocianowi

Jedna z mieszkanek, znalazła w Gołębiu przy ul. Puławskiej rannego bociana. Ptak miał poranione skrzydła i był mocno wycieńczony. Z tego powodu trafił do lecznicy weterynaryjnej w Puławach. W poniedziałek został zawieziony do specjalnego ośrodka prowadzonego przez Stowarzyszenie Szansa dla Bociana.

Ptak został znaleziony w Gołębiu w sobotę 10 sierpnia 2019 r. Bocian był tak osłabiony, że na widok człowieka nawet nie próbował uciekać. Zwierzę zostało szybko schwytane i przewiezione do jednej z lecznic weterynaryjnych w Puławach. Ptakowi opatrzono tam rany i podano antybiotyk. W poniedziałek zwierzę wyglądało już o wiele lepiej. Można było przewieźć je do specjalnego ośrodka pod Lublinem, gdzie trafiają ranne bociany. Transportem zajął się jeden z pracowników Urzędu Gminy Puławy. Ptak będzie przechodził tam rehabilitację. Jeśli zwierzę nie wyzdrowieje przed odlotem do ciepłych krajów przedstawicieli swojego gatunku, będzie mogło bezpiecznie przezimować w ośrodku Szansa dla Bociana.

Jesteśmy w stałym kontakcie z przedstawicielami Stowarzyszenia i będziemy śledzić postępy w rehabilitacji bociana.

Czytany 200 razy
bip nowe
 
truskawka banner
 
obrady banner

POMOC PRAWNA BANNER

ZAGROZENIA BANNER

Mapa Gminy
Logo GOPS
 
banner maly seniorzy
 
dobry start