Życzenia z okazji Święta Wojska Polskiego

www.pixabay.com

Z okazji Święta Wojska Polskiego wszystkim żołnierzom, podchorążym, kadetom i pracownikom cywilnym wojska, życzymy wszelkiej pomyślności. Pracy w coraz lepiej i nowocześniej uzbrojonych formacjach, dobrego zdrowia, szacunku i zrozumienia. Gratulujemy Wam odwagi i wytrwałości w wykonywaniu powierzonych zadań. Niech służba dla Rzeczypospolitej Polskiej będzie powodem do dumy i satysfakcji. Najserdeczniejsze życzenia kierujemy także do żołnierzy rezerwy, weteranów, kombatantów i byłych pracowników Wojska Polskiego. Dziękujemy Wam za trud i poświęcenie. Niech Ojczyzna zawsze pamięta o Waszych zasługach.

Zachęcamy także do wzięcia udziału w obchodach Święta Wojska Polskiego, które odbędą się w Dęblinie i Puławach. Uroczystości w Dęblinie (połączone ze Świętem 41. Bazy Lotnictwa Szkolnego) zaplanowane są na 14 sierpnia przed pomnikiem „Bohaterskim Lotnikom Dęblińskiej Szkoły Orląt”. Obchody rozpoczną się o godz. 10.00.. Organizatorami uroczystości są 4. Skrzydło Lotnictwa Szkolnego oraz 41. Baz Lotnictwa Szkolnego.

Obchody Święta Wojska Polskiego w Puławach odbędą się 15 sierpnia. O godz. 8.30 zaplanowana jest msza św. w Kościele pw. Matki Bożej Różańcowej. Uroczystości będą następnie kontynuowane pod tablicą upamiętniającą marszałka Józefa Piłsudskiego, która znajduje się na Pałacu Czartoryskich (dziedziniec). Początek został zaplanowany na godz. 10.00.

15 sierpnia 2019 r. będzie także 99. rocznicą Bitwy Warszawskiej („Cudu nad Wisłą”), w której Wojsko Polskie pokonało Armię Czerwoną.