Dni Dziedzictwa Narodowego - „Gołębskie sploty”

Gminny Ośrodek Kultury w Gołębiu, Szkoła Podstawowa w Gołębiu oraz Parafia Rzymskokatolicka pw. św. Floriana i św. Katarzyny w Gołębiu zapraszają na Dni Dziedzictwa Narodowego - „Gołębskie sploty”.

Program:

Sobota

07.09.2019,godz.16.00- biblioteka szkolna- NARODOWE CZYTANIE -”Katarynka”- B. Prus, „Sachem” – H. Sienkiewicz

Niedziela

08.09.2019, godz. 12.00 /Kościół parafialny w Gołębiu/- Uroczysta msza święta, poświecenie wieńców dożynkowych i plonów- uroczystości odpustowe

Czwartek

12.09.2019 ,godz. 17.00/ GOK w Gołębiu/ - Warsztaty modelarstwa kartonowego/uczestnicy warsztatów składać będą model Pomnika znajdującego się na Skwerze Niepodległej w Centrum Gołębia/

Sobota

14.09.2019, godz.17.00/ GOK w Gołębiu/- Otwarcie wystawy pt. „Utkane ze wspomnień” –ekspozycja rodzinnych fotografii z lat 20,30,40...”

14.09.2019 , godz. 17.15 / GOK w Gołębiu/ -„Prezentacja multimedialna i prelekcja pana Jacka Śnieżka pt. „ Powrót do przeszłości – Sto osobliwości na 100-lecie niepodległości

Niedziela

15.09.2019. godz. 15.00 / Szkoła Podstawowa w Gołębiu/- Uroczyste otwarcie EDD 2019 r. „Polski splot”

15.09.2019 ,godz. 15.15 – Występy artystyczne dzieci i młodzieży szkolnej oraz zespołów działających przy GOK w Gołębiu.

- Splot rodzinny- Polonez pokoleń

- „Prząśniczka”- układ choreograficzny i śpiew

- pokaz mody

- „O rybaku i złotej rybce”- spektakl teatralny