Ulica Piękna z 80% dofinansowaniem!

575 412,09 zł trafi ze środków Funduszu Dróg Samorządowych na realizację inwestycji pn.: „Przebudowa drogi gminnej – ul. Pięknej w miejscowości Góra Puławska wraz z chodnikiem i kanalizacją deszczową”. Tym samym, zadanie uzyskało maksymalną możliwą do otrzymania kwotę wsparcia, która stanowi aż 80% szacowanych kosztów kwalifikowalnych.

Symboliczny czek z kwotą uzyskanego dofinansowania wręczył Wojewoda Lubelski Pan Przemysław Czarnek na ręce Pana Wójta Pana Krzysztofa Brzezińskiego. Uroczystość miała miejsce podczas dożynek gminnych, które odbyły się 15 września w Baranowie.

Inwestycja w Górze Puławskiej została już zrealizowana w pełnym zaplanowanym zakresie, tj. wykonano nową nawierzchnię asfaltową na długości 256 m, chodniki z kostki brukowej oraz kanalizację deszczową.

Należy przypomnieć, że jest to już kolejne w tym roku dofinansowanie uzyskane przez Gminę Puławy. Poprzednio w maju, podpisana została umowa na „Przebudowę drogi gminnej – ulicy Żuławy w miejscowości Gołąb”, gdzie kwota uzyskanego wsparcia w ramach Funduszu Dróg Samorządowych wynosiła 781 259 zł.