Instagram
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.
Przyjazny urząd  Tytuł "Euro-Gmina" Tytuł "Samorząd przyjazny oświacie i jej pracownikom" w V edycji rankingu ZNP Lublin Inwestor na medal
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.


Wirtualny przewodnik po Gminie Puławy

solary banner

XIX Dni Kultury Chrześcijańskiej w Górze Puławskiej

XIX Dni Kultury Chrześcijańskiej w Górze Puławskiej

Zachęcamy do udziału w XIX Dniach Kultury Chrześcijańskiej, które będą odbywały się od 12 do 19 października 2019 r. w Górze Puławskiej. Szczegółowy program imprezy znajduje się poniżej oraz na plakacie.

 

12.10.2019 r. – SOBOTA

Godz. 10.00 –  IX BIEGI PAPIESKIE – trasa wyznaczona na terenie osiedla w Górze Puławskiej (regulamin biegów i karta zgłoszenia dostępne na stronie internetowej www.tpgorapulawska.pl oraz pod numerem tel. +48 502553721

IX BIEGI PAPIESKIE  - impreza towarzysząca organizowana przez UKS  „START” jako zadanie publiczne, którego realizacja jest wspierana przez Gminę Puławy w ramach otwartego konkursu ofert na realizację zadania publicznego w zakresie  wspierania i upowszechniania kultury fizycznej w 2019 r.

 

13.10.2019 r. – NIEDZIELA

Godz. 17,00 – kościół – Msza św. inauguracyjna w kościele parafialnym pw. Św. Wojciecha w Górze Puławskiej.

Po Mszy św. zapraszamy na montaż słowno-muzyczny upamiętniający 80-tą rocznicę wybuchu II wojny światowej „Był taki wrzesień”, w wykonaniu absolwentów Szkoły Podstawowej i Gimnazjum w Górze Puławskiej.

 

14.10.2019 r. – PONIEDZIAŁEK

Godz.16.15 – kościół – Modlitwa Różańcowa w intencji nauczycieli i wychowawców.

 

16.10.2019 r. – ŚRODA

Godz. 18.00 – szkoła – koncert zespołu LUBELSKA FEDERACJA BARDÓW    

Zespół stworzyli laureaci najważniejszych festiwali piosenki artystycznej, m.in. Jan Kondrak, Piotr Selim, Marek Andrzejewski. To oryginalna formacja estradowa proponująca własne rozumienie rozrywki. Występuje od maja 1999 roku. Charakteryzuje się niespotykaną potęgą głosów, a także wyjątkową dbałością o stronę muzyczną i tekstową.

 

17.10.2019 r. – CZWARTEK

Godz.10.00 – szkoła –– TEATRZYK PIERWSZEGO KONTAKTU

„GRAJĄCE DRZEWKO”. – spektakl dla najmłodszych na podstawie baśni braci Grimm, chwalący takie cechy jak skromność, dobro, miłość rodzicielską, piętnujący, zarozumiałość i chciwość.                                                                                 

Godz. 17.00 – Gminna Biblioteka Publiczna w Górze Puławskiej –  spotkanie autorskie z Mają Wolny Wokół „Jasności” – chrześcijanin a wyzwania ekologiczne XXI wieku.                                                            

Maja Wolny – pisarka, podróżniczka, była dziennikarka „Polityki”, kuratorka wystaw, autorka pięciu powieści, w tym bestsellerowych „Czarnych liści” oraz „Księgobójcy”.

 

18.10.2019 r. – PIĄTEK

godz. 17.30 – szkoła – wieczór filmowy – Rycerze Kolumba zapraszają na film „Dwie korony” w reżyserii Michała Kondrata.                                                                                                                                           

„Dwie Korony” to pierwszy film ukazujący nieznane powszechnie fakty z życia o. Maksymiliana Kolbe.

 

19.10.2019 r. – SOBOTA

Godz. 17.00 – szkoła – Wieczór Kultury Romskiej zatytułowany „Gdzie na ziemi miejsce me”.

Podczas koncertu zaprezentują się:

  • Zespół „Cygańskie serca” z miejscowości Igryły na Podlasiu
  • Zespół tańca romskiego „Rada Dance Art” z Białegostoku
  • Zespół „Cyganeria” z Góry Puławskiej

Muzyka romska ma swój niespotykany czar, pachnie lasem, ogniskiem, wolnością, tęsknotą i tajemnicą. Spróbujmy wraz z Romami ocalić ją od zapomnienia. Zapraszamy na wspólne biesiadowanie do Szkoły w Górze Puławskiej, na ucztę dla ducha i ciała.

 

Organizatorzy XIX Dni Kultury Chrześcijańskiej:

Towarzystwo Przyjaciół Góry Puławskiej przy współpracy: Szkoły Podstawowej w Górze Puławskiej, Gminnej Biblioteki Publicznej w Górze Puławskiej, Parafii pw. Św. Wojciecha w Górze Puławskiej

 

XIX DKCH – zadanie publiczne współfinansowane przez Gminę Puławy w ramach otwartego konkursu ofert na wsparcie realizacji zadania publicznego o charakterze pożytku publicznego w zakresie kultury, sztuki, ochrony dóbr kultury i dziedzictwa narodowego w 2019 r.

Czytany 80 razy
bip nowe
 
truskawka banner
 
obrady banner

POMOC PRAWNA BANNER

ZAGROZENIA BANNER

Mapa Gminy
Logo GOPS
 
banner maly seniorzy
 
dobry start