Instagram
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.
Przyjazny urząd  Tytuł "Euro-Gmina" Tytuł "Samorząd przyjazny oświacie i jej pracownikom" w V edycji rankingu ZNP Lublin Inwestor na medal
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.


Wirtualny przewodnik po Gminie Puławy

solary banner

Sieć gazowa w lewobrzeżnej części Gminy Puławy coraz bliżej

Sieć gazowa w lewobrzeżnej części Gminy Puławy coraz bliżej
https://www.psgaz.pl/do-pobrania/foto-techniczne

Trwa zbieranie ankiet wśród mieszkańców lewobrzeżnej części Gminy Puławy odnośnie chęci przyłączenia do planowanej sieci gazowej. Według informacji przekazanych przez przedstawicieli Polskiej Spółki Gazownictwa Sp. z o.o., jest szansa aby inwestycja została zrealizowana w przeciągu 5 lat. Dużo będzie zależało od ilości osób zainteresowanych przyłączeniem do sieci gazowej.

Przypomnijmy, że 26 września w Górze Puławskiej doszło do spotkania mieszkańców i władz Gminy Puławy z przedstawicielami Polskiej Spółka Gazownictwa Sp. z o.o. W czasie debaty dowiedzieliśmy się o nowej koncepcji rozbudowy sieci gazowej. Główny gazociąg, w pierwszej kolejności, ma zostać poprowadzony od strony Radomia do miejscowości Pająków, która znajduje się na styku województw lubelskiego i mazowieckiego. Stamtąd gazociąg ma zostać przedłużony wzdłuż drogi krajowej nr 12 w kierunku Wisły. Od głównego gazociągu mają być rozprowadzone nitki odchodzące do poszczególnych miejscowości czy osiedli. Jedna ze wcześniejszych koncepcji zakładała np., że gaz zostanie doprowadzony do Gminy Puławy pod dnem Wisły od strony Parchatki.

Sołtysi na spotkaniu, które odbyło się 4 października w Gminie Puławy, otrzymali specjalne ankiety. Mają udawać się z nimi do swoich mieszkańców. W ankietach należy podawać w jakim celu chcielibyśmy wykorzystywać gaz (kuchenka, ogrzewanie wody, ogrzewanie budynku). Na podstawie wypełnionych ankiet, zostanie ocenione jak duże jest zainteresowanie przyłączeniem do sieci gazowej ze strony mieszkańców oraz jakie byłoby potencjalne zużycie gazu. Dowiemy się wtedy, czy inwestycja miałaby szansę się zwrócić nawet w długim okresie czasu. Co ważne, ankieta nie jest zobowiązująca do późniejszego podpisania umowy.

Przedstawiciele Polskiej Spółki Gazownictwa Sp. z o.o. odwiedzili już przedsiębiorców z lewobrzeżnej części Gminy Puławy, których pytali o chęć przyłączenia do sieci gazowej. W tej samej sprawie odbyło się także pierwsze spotkanie z władzami Gminy Janowiec.

Jakie będą szacowane koszty dla mieszkańców związane z przyłączeniem do sieci gazowej?

Przyłącze gazowe od gazociągu do granicy działki, będzie kosztowało około 2 300 zł (jeśli odległość przekroczy 15 metrów, każdy kolejny metr to dodatkowy koszt około 80 zł). Po stronie mieszkańców będą także koszty przyłącza gazowego od granicy działki do domu.

Jaki termin składania ankiet?

Do piątku 18 października, sołtysi w poszczególnych miejscowościach chodzą od domu do domu i proszą osoby zainteresowane przyłączeniem do sieci gazowej o wypełnienie ankiety. Zostaną one następnie przekazane do Polskiej Spółki Gazownictwa Sp. z o.o. Jeśli do kogoś z mieszkańców lewobrzeżnej części Gminy Puławy nie dotarła ankieta, można pobrać ją poniżej, wydrukować, wypełnić i dostarczyć do Urzędu Gminy (pok. 210). Wszystkie ankiety muszą zostać złożone do piątku 18 października.

Czytany 1223 razy

coronavirus13

bip nowe
 
truskawka banner
 
obrady banner

POMOC PRAWNA BANNER

Mapa Gminy
Logo GOPS
 
banner maly seniorzy
 
dobry start