57 129,34 zł dla OSP w Leokadiowie

Nowe ubrania bojowe i koszarowe, rękawice oraz drabina. To tylko część sprzętu jaki trafi do Ochotniczej Straży Pożarnej w Leokadiowie. Wszystko dzięki podpisanej 25 października 2019 r. umowie w ramach tzw. Funduszu Sprawiedliwości prowadzonego przez Ministerstwo Sprawiedliwości.

Bardzo cieszymy się z uzyskanej dotacji – mówi Zdzisław Urbanek – prezes OSP w Leokadiowie. Szczególne słowa podziękowania należą się Panu Arturowi Kwapińskiemu – prezesowi Stowarzyszenia „Przeszłość-Przyszłości”, który bardzo pomógł w przygotowaniu wniosku – dodaje.

Pieniądze z Funduszu Sprawiedliwości będą wydane do 31 grudnia 2019 r. Zakupiony sprzęt od razu trafi do druhów z OSP w Leokadiowie.

Fundusz Sprawiedliwości jest państwowym funduszem celowym ukierunkowanym na pomoc pokrzywdzonym i świadkom, przeciwdziałanie przestępczości oraz pomoc postpenitencjarną, którego dysponentem jest Minister Sprawiedliwości. W ramach tego funduszu wsparcie mogą otrzymywać również ochotnicze straże pożarne.