Pomnik na mogile zbiorowej żołnierzy 9. Pułku Piechoty Legionów z Zamościa został odnowiony

W grudniu zakończyły się prace przy odnowie pomnika na mogile zbiorowej żołnierzy 9. Pułku Piechoty Legionów z Zamościa położonej w Górze Puławskiej, którzy polegli w wojnie obronnej w 1939 roku. Mogiła żołnierzy jest zlokalizowana na cmentarzu parafialnym w Górze Puławskiej.

Roboty obejmowały całkowity demontaż istniejącego pomnika, wykonanie nowych fundamentów, nowego pomnika, krzyża oraz tablicy z inskrypcją z płyt granitowych oraz ułożenie opaski z płytek wraz z obrzeżami wokół nowego pomnika.

Remont mogiły został zrealizowany ze środków finansowych Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach programu Groby i cmentarze wojenne w kraju oraz ze środków pochodzących z budżetu Gminy Puławy. Wszystkie prace pochłonęły ponad 20 000 zł.

dofinansowanoMKiDN