Instagram
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.
Przyjazny urząd  Tytuł "Euro-Gmina" Tytuł "Samorząd przyjazny oświacie i jej pracownikom" w V edycji rankingu ZNP Lublin Inwestor na medal
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.


Wirtualny przewodnik po Gminie Puławy

solary banner

Pomnik na mogile zbiorowej żołnierzy 9. Pułku Piechoty Legionów z Zamościa został odnowiony

Pomnik na mogile zbiorowej żołnierzy 9. Pułku Piechoty Legionów z Zamościa został odnowiony

W grudniu zakończyły się prace przy odnowie pomnika na mogile zbiorowej żołnierzy 9. Pułku Piechoty Legionów z Zamościa położonej w Górze Puławskiej, którzy polegli w wojnie obronnej w 1939 roku. Mogiła żołnierzy jest zlokalizowana na cmentarzu parafialnym w Górze Puławskiej.

Roboty obejmowały całkowity demontaż istniejącego pomnika, wykonanie nowych fundamentów, nowego pomnika, krzyża oraz tablicy z inskrypcją z płyt granitowych oraz ułożenie opaski z płytek wraz z obrzeżami wokół nowego pomnika.

Remont mogiły został zrealizowany ze środków finansowych Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach programu Groby i cmentarze wojenne w kraju oraz ze środków pochodzących z budżetu Gminy Puławy. Wszystkie prace pochłonęły ponad 20 000 zł.

 

dofinansowanoMKiDN

Czytany 719 razy
bip nowe
 
truskawka banner
 
obrady banner

POMOC PRAWNA BANNER

Mapa Gminy
Logo GOPS
 
banner maly seniorzy
 
dobry start