Instagram
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.
Przyjazny urząd  Tytuł "Euro-Gmina" Tytuł "Samorząd przyjazny oświacie i jej pracownikom" w V edycji rankingu ZNP Lublin Inwestor na medal
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.


Wirtualny przewodnik po Gminie Puławy

solary banner

Ks. Marek Kucharski – „Zasłużony dla Gminy Puławy”

Ks. Marek Kucharski – „Zasłużony dla Gminy Puławy”

Za szczególne osiągnięcia na rzecz Gminy Puławy w zakresie oświaty, kultury, nauki i sztuki księdzu Markowi Kucharskiemu zostało nadane wyróżnienie Zasłużony dla Gminy Puławy”. Uroczystość miała miejsce 9 stycznia 2020 r. podczas Spotkania Noworocznego, które zorganizowała Szkoła Podstawowa w Górze Puławskiej.

Ksiądz Marek Kucharski podczas posługi kapłańskiej w parafii pw. św. Wojciecha w Górze Puławskiej, dał się poznać jako charyzmatyczny kapłan głoszący wspaniałe homilie, które na długo pozostawały w pamięci wiernych. Będąc nauczycielem religii, niestrudzenie służył wsparciem moralnym i duchowym nauczycielom i uczniom miejscowych szkół. Wspierał wszelkie inicjatywy parafian. Był życzliwy dla różnorodnej działalności parafialnych wspólnot. Taka otwarta postawa, pozwoliła wzbogacić organizację Dni Kultury Chrześcijańskiej o nowe przedsięwzięcia, gromadząc wokół tego wydarzenia coraz szerszy krąg odbiorców. Z jego inicjatywy powstała Rada Lokalna Rycerzy Kolumba w Górze Puławskiej, dynamicznie rozwijały się już istniejące grupy i wspólnoty parafialne m.in. koła różańcowe, służba liturgiczna, oaza czy koło biblijne. Na stałe w życiu parafii zagościły wieczory uwielbienia czy ekstremalne drogi krzyżowe. Ksiądz Marek Kucharski zauważał potrzeby osób niepełnosprawnych. Przyczynił się do powstania w Górze Puławskiej Powiatowego Środowiskowego Domu Pomocy Społecznej. Ksiądz Marek Kucharski przeprowadził szereg inwestycji, w tym m.in.: remont plebanii, zwiększenie liczby miejsc parkingowych przy kościele, przygotowanie dokumentacji do modernizacji i renowacji kościoła, kontynuował prace wykończeniowe w kaplicy w Nasiłowie oraz przeprowadził szereg prac na terenie cmentarza parafialnego. Ks. Marek Kucharski skutecznie przywracał blask zabytkom stanowiącym nasze dziedzictwo kulturowe oraz pamięć historyczną regionu. Kształtował postawy patriotyczne. Z jego inicjatywy powstał pomnik poświęcony dzieciom, które nie ujrzały światła dziennego i tym, które odeszły tuż po urodzeniu. Dzięki owocnej współpracy księdza Marka Kucharskiego z Gminą Puławy, został także odnowiony pomnik na mogile żołnierzy Legionu Puławskiego, którzy polegli pod Górą Puławską w dniu 22 lipca 1915 r.

17 marca 2011 r. Rada Gminy Puławy podjęła uchwałę w sprawie ustanowienia wyróżniania "Zasłużony dla Gminy Puławy", które nadawane jest jako wyraz uznania za wybitne osiągnięcia mające duże znaczenie dla Gminy Puławy i jej mieszkańców.

17 grudnia 2019 r. Rada Gminy Puławy podjęła uchwałę nr XI/95/19 w sprawie nadania wyróżnienia „Zasłużony dla Gminy Puławy”. Za szczególne osiągnięcia na rzecz Gminy Puławy w zakresie oświaty, kultury, nauki i sztuki wyróżnienie zostało nadane m.in. księdzu Markowi Kucharskiemu.

Czytany 198 razy
bip nowe
 
truskawka banner
 
obrady banner

POMOC PRAWNA BANNER

ZAGROZENIA BANNER

Mapa Gminy
Logo GOPS
 
banner maly seniorzy
 
dobry start