Instagram
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.
Przyjazny urząd  Tytuł "Euro-Gmina" Tytuł "Samorząd przyjazny oświacie i jej pracownikom" w V edycji rankingu ZNP Lublin Inwestor na medal
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.


Wirtualny przewodnik po Gminie Puławy

solary banner

XXV Jubileuszowy Ogólnopolski Festiwal Kolęd w Puławach

XXV Jubileuszowy Ogólnopolski Festiwal Kolęd w Puławach

Kolędnicy w każdym wieku przyjeżdżają do Puław z najdalszych zakątków Polski. Wśród uczestników XXV Jubileuszowego Ogólnopolskiego Festiwalu Kolęd są osoby z aż dziewięciu województw: Warszawy (woj. mazowieckie), Stalowej Woli (woj. podkarpackie), Nowego Sącza (woj. małopolskie), Kielce (woj. świętokrzyskie) czy Łodzi (woj. łódzkie), Łomży (woj. podlaskie). Na puławskim festiwalu pojawią się uczestnicy z najbardziej oddalonych miejsc jak Zielona Góra czy Śląsk. Najliczniej na Festiwal zgłosili się wykonawcy z województwa lubelskiego, m. in.: z Puław, Lublina, Łukowa czy Kraśnika.

Na festiwalowej scenie w czasie kilku dni przesłuchań zaprezentuje się ponad 300 podmiotów muzycznych, reprezentujących różne instytucje kultury, szkoły, parafie i ogniska muzyczne. Podczas konkursu usłyszymy solistów, zespoły wokalne, wokalno-instrumentalne, chóry, a także muzykujące zespoły rodzinne.

W jury zasiądą między innymi: piosenkarka, trenerka wokalna, zwyciężczyni pierwszej edycji programu „Idol” Alicja Janosz oraz muzykolog, doktor teologii i duszpasterz środowisk twórczych ks. Wiesław Hudek.

Przesłuchania uczestników z całej Polski rozpoczną się w poniedziałek 27 stycznia i potrwają do środy 29 stycznia. Występy będą odbywały się w dwóch blokach: od godz. 09:00 (I blok) oraz od godz. 15:00 (II blok) w sali teatralnej w kościele pw. Miłosierdzia Bożego w Puławach, ul. Kowalskiego 1.

Wspólne kolędowanie wyraża religijne przywiązanie do wydarzeń z Betlejem, a wspaniała tradycja śpiewania bożonarodzeniowych pieśnipomaga nam przedłużyć prawdziwą magię Świąt. Śpiewamy kolędy w kościołach, w domach, w zakładach pracy, a od 25 lat z radością śpiewamy również podczas Festiwalu Kolęd w Puławach –podkreśla Zbigniew Śliwiński, Dyrektor POK „Dom Chemika”.

Na uroczystą Galę Jubileuszową zapraszamy 2 lutego o godz. 13:30, również do „kościoła pod lasem”. Finałowy koncert z udziałem laureatów - najlepszych wykonawców, uświetni występ Puławskiej Orkiestry Dętej ze specjalnym programem kolędowym.

Wszystkich mieszkańców naszego miasta zapraszamy do słuchania prezentacji konkursowych i finałowych oraz zachęcamy do kibicowania utalentowanym uczestnikom. Pokażmy, że kolędowe serce Polski bije właśnie w Puławach! Wstęp na wszystkie wydarzenia jest wolny.

Organizatorami XXV Jubileuszowego Ogólnopolskiego Festiwalu Kolęd są: Stowarzyszenie Na Rzecz Wspierania Edukacji, Kultury i Sportu „Wspólnie”, Puławski Ośrodek Kultury „Dom Chemika”, Katolickie Stowarzyszenie Młodzieży „Miłość” oraz Parafia pw. Miłosierdzia Bożego w Puławach. Zadanie współfinansowane z budżetu Miasta Puławy.

Czytany 279 razy
bip nowe
 
truskawka banner
 
obrady banner

POMOC PRAWNA BANNER

ZAGROZENIA BANNER

Mapa Gminy
Logo GOPS
 
banner maly seniorzy
 
dobry start