Instagram
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.
Przyjazny urząd  Tytuł "Euro-Gmina" Tytuł "Samorząd przyjazny oświacie i jej pracownikom" w V edycji rankingu ZNP Lublin Inwestor na medal
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.


Wirtualny przewodnik po Gminie Puławy

solary banner

Zdrowa, sportowa i... truskawkowa sobota w Gołębiu, czyli pierwszy dzień Święta Truskawki w Gminie Puławy

Zdrowa, sportowa i... truskawkowa sobota w Gołębiu, czyli pierwszy dzień Święta Truskawki w Gminie Puławy

Pierwszy dzień tegorocznej edycji Święta Truskawki w Gminie Puławy przebiegał pod hasłem zdrowego i aktywnego stylu życia. 13 czerwca br. z centrum Góry Puławskiej już po raz czawarty wyruszył Truskawkowy Rajd Rowerowy, którego celem tym razem był Gołąb.

Ponad trzydziestu rowerzystów pokonało kilkudziesięcio kilometrowy dystans z centrum Góry Puławskiej do Gołębia. Malownicza trasa wiodła przez lewobrzeżne miejscowości gminy, a dalej przez Dęblin, Borową i Borowinę. Tuż przed południem rajdowicze zameldowali się u celu podróży tj. na boisku "Orlik" w Golębiu, na którym już od rana rozgrywany był towarzyski turniej piłkarski drużyn dziewczęcych pod hasłem "Razem wygrywamy z rakiem piersi". W sportowej rywalizacji wzięły udział trzy drużyny - KS Biedronki, Zarzeczanki i Siouxie. Laur zwycięzców przypadł w udziale dziewczętom z Zarzecza. Na drugim miejscu uplasowały się miejscowe Siouxie, a na trzecim Biedronki z Góry Puławskiej. Nad przygotowaniem drużyn i turnieju czuwali opiekunowie - Panie Dorota Kowalik i Teresa Szymajda oraz Pan Jacek Majcher.

Sportowej rywalizacji towarzyszyła kampania edukacyjna, poświęcona profilaktyce nowotworów piersi wśród kobiet. Informacji można było zasięgnąć na stoisku Centrum Onkologii Ziemi Lubelskiej, Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej oraz firmy AXA. Do dyspozycji był również mammobus, w którym panie mogły wykonać bezpłatne badania mammograficzne.

Całości imprezy dopełniły występy artystyczne w wykonaniu dzieci i młodzieży. Na scenie zagościli podopieczni Gminnego Ośrodka Kultury - Angelika Marek, siostry Karina i Nikola Ciesielskie, Amelka Łukasik oraz zespół Państwo B. Było także wspólne grillowanie, na które produkty przekazał Pan Henryk Amanowicz - właściciel Zakładów Mięsnych "Dobrosławów".

Czytany 1926 razy

coronavirus13

bip nowe
 
truskawka banner
 
obrady banner

POMOC PRAWNA BANNER

Mapa Gminy
Logo GOPS
 
banner maly seniorzy
 
dobry start