Instagram
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.
Przyjazny urząd  Tytuł "Euro-Gmina" Tytuł "Samorząd przyjazny oświacie i jej pracownikom" w V edycji rankingu ZNP Lublin Inwestor na medal
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.


Wirtualny przewodnik po Gminie Puławy

solary banner

Zapraszamy na wyjątkowy koncert do Gołębia!

Zapraszamy na wyjątkowy koncert do Gołębia!

Jubileusz 40. lecia istnienia poniatowskich "Szczygiełków" stał się inspiracją do zorganizowania wyjątkowego, muzycznego wydarzenia - I Polsko-Amerykańskiego Festiwalu Chóralnego. 5 lipca br. to niecodzienne wydarzenie zawita do Gołębia.

Podczas koncertu, który odbędzie się w Kościele parafialnym w Gołębiu zaprezentują się dobrze nam znane zespoły - Zespół muzyki dawnej "Scholares Minores pro Musica Antiqua" z Poniatowej pod dyrekcją Danuty i Witolda Danielewiczów oraz Chóry "Szczygiełki Grandi" i Szczygiełki Fenix" pod dyrekcją Teresy Krasowskiej. Wyjątkowym akcentem będzie udział Chóru „Riverside City College” z USA, pod dyrekcją Johna Byun'a.

Podczas koncertu usłyszymy  polskie i światowe kompozycje od XIII do XXI wieku. Wspaniała akustyka zabytkowych murów gołębskiej świątyni oraz połączone głosy blisko 100 chórzystów gwarantują niezapomnianą, muzyczną ucztę.


 

„Riverside City College” jest najbardziej dynamiczną i najbardziej różnorodną szkołą znajdującą się w południowej Kalifornii. Od początku powstania, czyli od roku 1916, ta prestiżowa placówka ma program muzyczny uważany za jedną z najlepszych propozycji nauczania muzyki wśród uczelni kalifornijskich. RCC oferuje możliwość występowania w różnych zespołach muzycznych oraz prywatne lekcje śpiewu dla członków chóru.
Dyrygent chóru, John Byun, ukończył studia na wydziale wokalnym (Vocal Performance) w University of California w Irvine oraz dyrygenturę chóralną na California State University w Long Beach. Jest dyrektorem chóralno-wokalnej działalności w RCC, gdzie od 10 lat prowadzi chór „RCC Chamber Singers” oraz „Vocal Jazz Ensamble”. Jest także dyrektorem artystycznym „Temecula Valley Master Chorale”. Często również na specjalne zaproszenia dyryguje innymi chórami w Kalifornii oraz w innych stanach.
Chór „RCC Chamber Singers” bierze udział w wielu konkursach chóralnych w kraju i za granicą zdobywając główne nagrody, m. in podczas International Choral Competition w Kalifornii, The Eisteddfod Choral Competition w Walii oraz Yeosu International Choral Competition w Korei. Chór występował także na ACDA (American Choral Director Association) w Tucson i Santa Barbara, podczas Narodowej Konferencji w Chicago (National Conference in Chicago) oraz podczas NCCO (National Collegiate Choral Organization) National Conference w Colorado. Chór często także ma możliwość występowania ze specjalnymi gośćmi, takimi jak: Dan Shelton, Jon Secada czy Eric Whitacre.

Więcej o chórach z Poniatowej można przeczytać na stronie internetowej: http://www.scholares.poniatowa.pl/nowa/zesp.html

Czytany 1830 razy
bip nowe
 
truskawka banner
 
obrady banner

POMOC PRAWNA BANNER

Mapa Gminy
Logo GOPS
 
banner maly seniorzy
 
dobry start