Zapraszamy na wyjątkowy koncert do Gołębia!

Jubileusz 40. lecia istnienia poniatowskich "Szczygiełków" stał się inspiracją do zorganizowania wyjątkowego, muzycznego wydarzenia - I Polsko-Amerykańskiego Festiwalu Chóralnego. 5 lipca br. to niecodzienne wydarzenie zawita do Gołębia.

Podczas koncertu, który odbędzie się w Kościele parafialnym w Gołębiu zaprezentują się dobrze nam znane zespoły - Zespół muzyki dawnej "Scholares Minores pro Musica Antiqua" z Poniatowej pod dyrekcją Danuty i Witolda Danielewiczów oraz Chóry "Szczygiełki Grandi" i Szczygiełki Fenix" pod dyrekcją Teresy Krasowskiej. Wyjątkowym akcentem będzie udział Chóru „Riverside City College” z USA, pod dyrekcją Johna Byun'a.

Podczas koncertu usłyszymy  polskie i światowe kompozycje od XIII do XXI wieku. Wspaniała akustyka zabytkowych murów gołębskiej świątyni oraz połączone głosy blisko 100 chórzystów gwarantują niezapomnianą, muzyczną ucztę.

„Riverside City College” jest najbardziej dynamiczną i najbardziej różnorodną szkołą znajdującą się w południowej Kalifornii. Od początku powstania, czyli od roku 1916, ta prestiżowa placówka ma program muzyczny uważany za jedną z najlepszych propozycji nauczania muzyki wśród uczelni kalifornijskich. RCC oferuje możliwość występowania w różnych zespołach muzycznych oraz prywatne lekcje śpiewu dla członków chóru.
Dyrygent chóru, John Byun, ukończył studia na wydziale wokalnym (Vocal Performance) w University of California w Irvine oraz dyrygenturę chóralną na California State University w Long Beach. Jest dyrektorem chóralno-wokalnej działalności w RCC, gdzie od 10 lat prowadzi chór „RCC Chamber Singers” oraz „Vocal Jazz Ensamble”. Jest także dyrektorem artystycznym „Temecula Valley Master Chorale”. Często również na specjalne zaproszenia dyryguje innymi chórami w Kalifornii oraz w innych stanach.
Chór „RCC Chamber Singers” bierze udział w wielu konkursach chóralnych w kraju i za granicą zdobywając główne nagrody, m. in podczas International Choral Competition w Kalifornii, The Eisteddfod Choral Competition w Walii oraz Yeosu International Choral Competition w Korei. Chór występował także na ACDA (American Choral Director Association) w Tucson i Santa Barbara, podczas Narodowej Konferencji w Chicago (National Conference in Chicago) oraz podczas NCCO (National Collegiate Choral Organization) National Conference w Colorado. Chór często także ma możliwość występowania ze specjalnymi gośćmi, takimi jak: Dan Shelton, Jon Secada czy Eric Whitacre.

Więcej o chórach z Poniatowej można przeczytać na stronie internetowej: http://www.scholares.poniatowa.pl/nowa/zesp.html

coronavirus13