Instagram
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.
Przyjazny urząd  Tytuł "Euro-Gmina" Tytuł "Samorząd przyjazny oświacie i jej pracownikom" w V edycji rankingu ZNP Lublin Inwestor na medal
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.


Wirtualny przewodnik po Gminie Puławy

solary banner

Nauka drogą do Nobla? Sprawdźcie sami!

Nauka drogą do Nobla? Sprawdźcie sami!

Puławski Park Naukowo-Technologiczny serdecznie zaprasza do udziału w XII Lubelskim Festiwalu Nauki, którego tegoroczna edycja odbywa się pod hasłem "Nauka drogą do Nobla". PPNT po raz pierwszy włączył się w ideę tego wielkiego święta nauki.

W dniach 21-22 września w Parku odbywać się będą Wykłady Uniwersytetu Dziecięcego UMCS w Puławach pn. "Suchy lód i nie tylko - pokazy chemiczne" prowadzone przez zespół Pani Iwony Rusinek z Wydziału Chemii UMCS.

Z kolei od 22 do 23 września w holu PPN-T dostępna będzie WYSTAWA ROBOTÓW.

W programie między innymi:

  • Robot marketingowy "BETA" będący autorską konstrukcją Pana Wojciecha Dybowskiego, pracownika Grupy Azoty (Sponsora Generalnego wystawy). Robot nie tylko będzie witał dzieci, ale również poprowadzi z nimi rozmowy i zachęci do wspólnej zabawy. (UWAGA! Robot przyjedzie do Puław i będzie dostępny od 14:30 22 września aż do końca wystawy)
  • Robot Gigant - 2,5 metrowy Robot Gigant zmienia kolory, wydaje dźwięki, opowiada zagadki i ma ruchomą głowę, która strzela dymnymi krążkami. Robota obsługiwać będzie animator, który opowie o nim ciekawostki oraz poprowadzi zabawy z robotem.
  • Robot przyjaciel – robot ma ok. 140 cm wysokości i posiada przesympatyczną osobowość. Robot lubi bawić się z dziećmi, chętnie zagada do milczącego uczestnika, opowie kawał by go rozweselić i sprawi, że nawet największy ponurak uśmiechnie się na jego widok. 
  • Roboty pokazowe:

- Robot rozwiązujący labirynt: Uczestnicy mogą obserwować jak sprytne roboty znajdują wyjście z labiryntu. Labirynt na 3m na 3m. W labiryncie porusza się jeden robot

- Robot szpieg: Robot musi w jak najszybszym czasie pokonać tor i dojechać do mety. Uczestnicy mogą sterować robotem z pilot i rozgrywać wyścigi, komu uda się szybciej pokonać trasę.

  • Warsztaty są bardzo widowiskową atrakcją, po poza budowaniem robotów i ich programowanie, czyli „ożywianiem” rozgrywane będą walki na ringu. Zadaniem robotów będzie zlokalizowanie przeciwnika i wypchnięcie go z ringu. Zawodnik, który pokona  wszystkie drużyny zwycięża. Na zajęciach dzieci dowiedzą się co to jest robot, z czego się składa, jak działa, jakie są typy robotów i po co nam one w codziennym życiu.

Podczas Festiwalu Nauki w PPN-T nie zabraknie również fascynujących pokazów chemicznych (ok. 30 min) (przygotowanych przez Instytut Nowych Syntez Chemicznych – 23 września), prezentacji Państwowego Instytutu Weterynaryjnego – PIB (22 września), pokazów fizycznych oraz LAB przygoda (czyli wizyta w laboratoriach Tworzyw Biodegradowalnych i Związków Bioaktywnych Instytutu Nowych Syntez Chemicznych usytuowanych w PPN-T – 22 – 23 września).

PLAN IMPREZY:

21 września 2015

UNIWERSYTET DZIECIĘCY UMCS – WYKŁADY BEZPŁATNE DLA SZKÓŁ

8.00 – 14.00 Wykłady Uniwersytetu Dziecięcego UMCS – inauguracja roku akademickiego 2015/2016

22 września 2015

UNIWERSYTET DZIECIĘCY UMCS – WYKŁADY BEZPŁATNE DLA SZKÓŁ

8.00 – 14.00 Wykłady Uniwersytetu Dziecięcego UMCS

8.00 – 14.00 LAB przygoda

WYSTAWA ROBOTÓW

8.00 - 14.00 - Grupy szkolne

14.30 - 18.00 - Wystawa otwarta dla wszystkich

23 września 2015

WYSTAWA ROBOTÓW:

8.00 – 14.00 Grupy szkolne

14.30 – 18.00 Wystawa otwarta dla wszystkich

POKAZY CHEMICZNE

9.00 – 12.00 co godzinne pokazy chemiczne przygotowane przez Instytut Nowych Syntez Chemicznych (każdy ok. 30 min.)

LAB PRZYGODA

8.00 – 14.00 LAB przygoda

Uwaga!!! W godzinach od 14.00 do 18.00 z przystanku przy Urzędzie Miasta Puławy kursować będzie bezpłatna komunikacja miejska do Puławskiego Parku Naukowo-Technologicznego. Ostatni kurs do Parku o godzinie 17.00. Ostatni kurs powrotny
o godzinie 18.00. Serdecznie zapraszamy do skorzystania z darmowej komunikacji miejskiej.

Sponsorem Generalnym Wystawy jest Grupa Azoty Zakłady Azotowe „Puławy” S.A. Partnerami XII Lubelskiego Festiwalu Nauki w PPN-T są: Miasto Puławy, Instytut Nowych Syntez Chemicznych, Państwowy Instytut Weterynaryjny – PIB, Twój Robot, Fabryka Inspiracji, Starostwo Powiatowe, Gmina Puławy.

Czytany 1447 razy
bip nowe
 
truskawka banner
 
obrady banner

POMOC PRAWNA BANNER

ZAGROZENIA BANNER

Mapa Gminy
Logo GOPS
 
banner maly seniorzy
 
dobry start