Instagram
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.
Przyjazny urząd  Tytuł "Euro-Gmina" Tytuł "Samorząd przyjazny oświacie i jej pracownikom" w V edycji rankingu ZNP Lublin Inwestor na medal
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.


Wirtualny przewodnik po Gminie Puławy

solary banner

Delegacja samorządowa z Austrii z wizytą w Gminie Puławy

Na zdjęciu od lewej: dr Tomasz Włodek - Kierownik GOPS, Jochen Strad - Dyrektor Urzędu Miejskiego Gross-Siegharts, Krzysztof Brzeziński - Wójt Gminy Puławy, Gerald Matzinger - Burmistrz Gross-Siegharts, Othmar Ableidinger - Diakon, Norbert Staszak - Zastępca Wójta Gminy Puławy
Na zdjęciu od lewej: dr Tomasz Włodek - Kierownik GOPS, Jochen Strad - Dyrektor Urzędu Miejskiego Gross-Siegharts, Krzysztof Brzeziński - Wójt Gminy Puławy, Gerald Matzinger - Burmistrz Gross-Siegharts, Othmar Ableidinger - Diakon, Norbert Staszak - Zastępca Wójta Gminy Puławy

W piątek, 18 września br. w murach Urzędu Gminy Puławy gościliśmy delegację samorządową z zaprzyjaźnionej, austriackiej gminy Groβ-Siegharts. Odwiedził nas Pan Gerald Matzinger – Burmistrz wraz z Dyrektorem Urzędu Miejskiego Panem Jochenem Stradem oraz Diakonem a zarazem zasłużonym działaczem OSP w Austrii Panem Othmarem Ableidingerem.

Goście przybyli do Polski by wziąć udział w obchodach jubileuszu 40. lecia działalności artystycznej chóru „Szczygiełki” i zespołu „Scholares Minores” z Poniatowej, z którą Groβ-Siegharts od wielu lat pozostaje w oficjalnym partnerstwie. Inicjatorem współpracy pomiędzy miastami był Krzysztof Brzeziński, który przez ponad dwadzieścia lat pracował jako Dyrektor Szkoły Muzycznej i Kierownik Artystyczny Miejskiej Orkiestry Dętej Groβ-Siegharts.

Korzystając z obecności w naszym kraju, austriaccy samorządowcy postanowili odwdzięczyć się za naszą wizytę w Austrii przed trzema laty. Spotkanie przebiegło w miłej atmosferze i było doskonałą okazją do wymiany doświadczeń. Szczególnie interesująca była wypowiedź Pana Geralda Matzingera, który opowiadał o swojej pracy w obozie dla uchodźców w mieście Traiskirchen w Dolnej Austrii.

Na zakończenie swojego pobytu w Urzędzie Gminy Puławy, goście wyrazili nadzieję, że piątkowa wizyta nie była ostatnią a współpraca pomiędzy naszymi samorządami będzie się nadal owocnie rozwijać. Następnie udali się do Poniatowej, gdzie odwiedzili m.in. pałac w Kraczewicach. W sobotę zaś, uczestniczyli w wyjątkowym, jubileuszowym koncercie w Archikatedrze Lubelskiej.

Czytany 1911 razy

coronavirus13

bip nowe
 
truskawka banner
 
obrady banner

POMOC PRAWNA BANNER

Mapa Gminy
Logo GOPS
 
banner maly seniorzy
 
dobry start