Biegi Papieskie już po raz piąty w Górze Puławskiej

V Biegi Papieskie w Górze Puławskiej
fot. Kamil Lewandowski

W sobotnie przedpołudnie, 24 października br. na osiedlu w Górze Puławskiej zaroiło się od miłośników biegania. Wszystko za sprawą V Biegów Papieskich, zorganizowanych w ramach jubileuszowych, XV Dni Kultury Chrześcijańskiej przez Uczniowski Klub Sportowy „START”.

Piękna, jesienna aura sprzyjała aktywności na świeżym powietrzu. Na starcie biegów zameldowało się 114 zawodników w różnych kategoriach wiekowych – od przedszkolaków, po dorosłych biegaczy. Trasy zostały wyznaczone po ulicach osiedla w Górze Puławskiej w kilku wariantach, dostosowanych do wieku i możliwości uczestników. Koordynatorem imprezy była Pani Teresa Szymajda.

Choć momentami dało się dostrzec wśród niektórych biegaczy nutkę rywalizacji, dla większości uczestników Biegi Papieskie były formą dobrej zabawy. Na starcie biegu stanął m.in. ks. Patryk – wikariusz miejscowej parafii a także Norbert Staszak – Z-ca Wójta.

Zakończeniem imprezy było udekorowanie zwycięzców biegów w poszczególnych kategoriach. Na najszybszych biegaczy czekały puchary, dyplomy i upominki rzeczowe. Nagrody w kategorii dorosłych wręczył nasz wójt Krzysztof Brzeziński.

V Biegi Papieskie były zadaniem publicznym, którego realizacja jest wspierana prze Gminę Puławy w ramach otwartego konkursu ofert na realizację w 2015 r. zadań o charakterze pożytku publicznego
w zakresie rekreacji i sportu na terenie Gminy Puławy oraz udział w rozgrywkach i turniejach sportowych dla mieszkańców Gminy Puławy.

KLASYFIKACJA V BIEGÓW PAPIESKICH W GÓRZE PUŁAWSKIEJ

Kategoria przedszkole dziewczynki- 5  chłopcy - 7